ANABELA OF BOHEMIA BALADA
Nelinka není záplata. Nelinku jsme si pořídili, abysme se doma vůbec nenudili. Ale původně jsme si jí pořizovali, aby měla Belinka společnost a aby jsme měli doma víc veselo. Což teda rozhodně doma máme. Nelinka je malá dračice, která si nenechá vymluvit, že už je docela stará na to, aby nám odnášela věci, některé žrala či polykala a některé aspoň rozebrala na součástky. Její největší vášní je totiž polykání celých látkových kapesníků. Moje maminka má pak lehčí úkol při vymýšlení vánočních dárků, protože kapesníků máme tímpádem neustálý nedostatek.

Nela se narodila 6.1.2007 v Pticích u Prahy v chovatelské stanici Bohemia Balada u chovatelky Sabiny Havlíčkové. Při narození vážila 240 gramů a spolu s ní se narodili ještě dva bráškové Apollon a Arnold a ještě 4 sestřičky - Ayme, Aireen, Abigale a Artemis. Já jsem měla původně vyhlídnutou Abigale, ale osud tomu chtěl, tak máme doma tuhle nezbedu:)
Aireenka bydlí u Ostravy u Hanky a Jirky a s Aireenku se vrhli na agilitění:) Ale na výstavách se Aireenka taky rozhodně neztratila a občas jsme měli štěstí se s nimi potkat:) Artemiska bydlí kousek za Prahou u Šárky a Mirka a s dalšími psími kamarády. Artemis má na výstavách také docela slušné úspěchy a dokonce se již jednou ujala role rodičovské a porodila v chovatelské stanici Bohemia Elenor čtyři malé lumpy.

Díky tomu, že majitelé Arnolda bydlí kousek od nás, stali se z nás kamarádi, kteří spolu vyráží na výstavy, na výlety a tak různě. Samozřejmě se často navštěvujeme, protože v Sojovicích mají úžasný venčící les. Tyto venčící návštěvy většinou nekončí moc dobře. Poté, co jsou psi dostatečně utahání, usednou jejich páníčkové na zahradní nábytek, opečou nějakého buřtíka, otevřou jednu, dvě či tři lahvinky vína a náštěva pak končí za ranního rozbřesku a s malou opičkou, viď Market? Nejhůře je na tom můj Jirka, který mě musí s Nelinkou a Belinkou dopravit domů, tak je bohužel pouze na limonádě.

Nelinka je naše sluníčko, které honí za plotem všechno, co se mihne nebo štěkne. Samozřejmě musí dávat pozor, aby jí náhodou něco neuteklo:) A Belinka je její věrná následovatelka a opatrovnice.

Ale jinak jí člověk musí ráno tahat z postele, aby se teda uráčila jít nasnídat. To jí fakt musím skoro přemlouvat. Asi to lenošení odkoukala od paničky. Panička jí samozřejmě taky naučila spát na sedačce, z čehož je samozřejmě nepříčetnej Jirka. Ona si tam totiž mladá teď leze i bez dovolení. Takže Jirka sestrojil alarm s pohybovým čidlem, občas nám tak dvakrát za noc houká alarm po celým baráku. Ona je prostě nějaká natvrdlá či co a sápe se na tu sedačku i podruhý, co kdyby se do tý doby to houkání třeba náhodou rozbilo, že?:)

Začala jsem jí pomalu seznamovat s obediencí. Je do všeho hrozně hrrrr a cviky s přesností jí dělají trochu problémy. Ale na zkoušky máme času dost, rozhodně to nebudu lámat přes koleno a radši budeme blbnout:)

A taky jí děsně chytnul coursing. V roce 2008 si stejně jako Bela splnila coursingovou licenci a začala už pomalu také sbírat nějaké body na závodech.

Ale teda co miluje nejvíc je frisbee. Bohužel panička není zrovna dvakrát sportovně nadaná a ještě ke všemu je házecí střevo, tak si zatím házíme jenom tak pro radost gumovým frisbeečkem:)

Na poli výstavním je Nelinka taky docela úspěšná. Bohužel je z nich děsně otrávená a ještě ke všemu na ní panička přenáší svojí šílenou nervozitu, tak se nepředvádí, jak by měla. A věřím tomu, že kdyby ukázala, co v ní doopravdy dříme, tak by měla ve výstavním kruhu větší úspěchy.

Do věku dvou a půl let se nám podařilo s Nelou vyběhat tituly Junioršampion ČR, Junioršampion Rakouska, Šampion ČR, Šampion Polska, Grandšampion ČR a třešničkou na dortu je pro mě titul Interšampion. Když se zadaří, mohli bychom si příští rok dojezdit šampiona Slovenska a Rakouska, ale to se ještě uvidí. V roce 2008 jsem se zúčastnili Evropské výstavy psů v Budapešti, kde získala ocenění výborná 2 a titul res. CAC. Vzhledem k tomu, že byly ve třídě pouze dvě feny, tak mě druhé místo trochu mrzí, ale prostě je to o předvedení a Nela zrovna neměla svůj den. Ale abysme se nenudili, tak vyrážíme v říjnu 2009 na Světovou výstavu psů, která se koná v Bratislavě. No, nejeďte tam, když je to tak blízko:)

Přece jenom bych se ale raději věnovala coursingu a obedienci, to je pro mě rozhodně záživnější a pro psy asi taky:) A přijde mi to jako užitečněji strávený volný čas.

Novinky z roku 2009 - 2010:

na Světové výstavě psů se Nela umístila na krásném 4. místě s kamarádkou Terezou Velkovou, já jsem si bohužel s mou velkou nervozitou do kruhu netroufla, přenesla bych to na Nelu.

V roce 2010 jsme s Nelou zaznamenali moc hezké úspěchy na poli výstavním. Nejvíce si cením titulu BOB na klubové výstavě konané v Nitře s názvem Středoevropský pohár od britského rozhodčího a také získání 3. místa v soutěži BIS na této výstavě. Dále získání titulu BIS na české klubové výstavě v Řepči od francouzského rozhodčího. A v prosinci nás čekalo ještě jedno moc hezké překvapení. Na mezinárodní výstavě v Rakouském Tullnu si Nela odnesla ze závěrečných soutěží 2. místo v soutěži BIG v FCI skupině I. Stihli jsme ještě dojezdit šampionáty dalších zemí a získat další tituly, ale to vše najdete na stránce Nelinky v příslušném odkazu.Díky výstavám jsme se neměli možnost se intenzívněji věnovat výcviku, trénink obou fen zabírá spoustu času. Přesto jsme s Nelinkou složili aspoň zkoušku OB-Z. Sice jenom na známku době, ale my se polepšíme:) A stihli jsme i pár coursingových závodů. Víc času na další aktivity nám bohužel nezbylo.

A protože Nelinka získala nominaci na slavnou výstavy Cruft´s, konanou v roce 2011 v Birminghamu, rozhodla jsem využít možnosti se této výstavy zúčastnit aspoň jednou v životě. Moc se tam těším, tak nám prosím držte palce. Samozřejmě žádné šance nemáme. Rozhodčí bude Brit a britský typ kolií bohužel vypadá trochu jinak než naše evropské kratiperdy:)© Lenka Ajmová, webdesign:Marcela Kubů
Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozillu Firefox