O NÁSNejdříve si někde zakoupíte hotovou plastovou nádržku na jezírko. V mém případě to bylo největší o objemu 1.000, stálo cca 3.500 Kč. Pokud nevíte co s penězi, můžete si koupit velké značkové jezírko, jehož cena činí 7.000 Kč a výše.

Dále bude muset jezírko nějakým způsobem dopravit na místo určení. V našem případě jsme z důvodu vlastnictví automobilu značky Trabant použili raději kárku. Převážením jezírka na střeše bychom riskovali zničení vozidla z důvodu únavy materiálu s názvem bakelit:)

Dále je nezbytné najít někoho, kdo vám na jezírko pomůže vykopat jámu a připravit ji na zabudování jezírka. Nejvhodnější bude, pokud poprosíte svou drahou polovičku. Ale radím vám, nenechte ho kopat jámu ve 30% stupňových vedrech, to by vás také mohl začít proklínat:)

Hotová jáma by se měla před usazením vysypat pískem. Po usazení jezírka se díry opět zasypou pískem a postupně se písek prolívá vodou a pak se zase dosype.

A protože budete hodně netrpěliví, tak budete pilně pracovat na budování jezírka i pozdě do noci. Aspoň na to už máte trochu chládek:)

Okolí jezírka jsme zavezli kvalitní hlínou, aby se zde dařilo také ostatním květinám, které budou krášlit okolí:) Vzhledem k tomu, že mnou vybrané místo pro jezírko je na silně osluněném místě, hledala jsem na internetu vyloženě suchomilné odolné rostliny.

A jezírko již po osázení vodními rostlinami. Některé jsem pořídila na internetu, něco z Hornbachu atd. Mojí největší chloubou je převislý stromek čimišník, který stál šílené peníze, ale prostě jsem ho v zahradnictví nemohla nechat:) A hlavně by měl bez problémů zvládnout suché a plně osluněné okolí mého jezírka.

Detailnější pohled na čerstvě osázené vodní rostliny. Není to nádhera?

Takhle vypadalo jezírko další rok. Rostliny trochu vyrostly, ryby přežily nedobrovolné zimování v jezírku. Aby mohly ryby přezimovat venku, měla by být hloubka jezírka minimálně 80 cm. Naše hloubka je pouze 60 cm. Chtěla jsem karasy zimovat na verandě ve škopku, jenže jsem to pořád odkládala a šup, najednou se ze dne na den citelně ochladilo a jezírko zamrzlo i s rybama. Kupodivu byla naštěstí mírná zima a kluci to přežili:) Bohužel se jim u nás tak líbí, že si další rok pořídili potomstvo, které další zimu přežilo také.

Bohužel nevím, co s tou hromadou karasů budu dělat:( Nechcete si udělat jezírko? Věnuji vám krásné mladé dobře živené karásky:)

Jo a po druhém roce už mám kolem jezírka totální džungli, teda vlastně i v jezírku:)

© Lenka Ajmová, webdesign:Marcela Kubů
Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozillu Firefox