Aktuality 2007


24.12.2007

Přejeme Vám všem krásné svátky a v novém roce jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví a spoustu štěstí.


1.- 2.12.2007

První víkend v prosinci jsme s Lenkou, Nelinkou a Nelsonkem vyrazili na dvoudenní výstavu do rakouského Welsu. Výstava měla drobet dramatický začátek, fronta dlouhá přes skoro celé výstaviště nás zprvu vyděsila, ale naštěstí postupovala velmi rychle, takže ke kruhu jsme se dostali včas. Paní rozhodčí H. Poschacher(A) posuzovala rychle a korektně. Nelsonek získal ve třídě otevřené V1, CACA, resCACIB, ovšem nádherně zabodovala Nelinka a to nejen dopoledne, ale i odpoledne při záverečkách - získala V1, CAJC, BOB a 4.BIG!!! Děkuju Lence, že mi umožnila Nelinku vystavovat jak v soutěži o BOB, tak v závěrečkách. Přeci jen je to moje oblíbená dcerunka a jsem opravdu šťastná, že sem s ní tento úžasný úspěch mohla prožít:)))

V neděli jsme opět zabodovali - u paní rozhodčí H. Bilsheim (D) Nelsonek ve třída šampionů získal V1, CACA, CACIB a BOB, Nelinka v mladých opět V1,CAJC!!! Prostě skvělý víkend a úžasná tečka za letošní výstavní kariérou:)))


28.11.2007

Dnes Nelísek dostal poštu - potvrzeného Polského šampiona krásy:)))


17.11.2007

Tento den byl velmi úspěšným pro Nelískovo dětičky i Nelíska samotného. Arnold of BB získal na MVP Praha V1, CAJC, Anabelka of BB V2, Artemis of BB V1, CAJC, BOB!!! a Amazonka VD3. Nelsonek získal V1, CAC, resCACIB. Gratulujeme.


13.11.2007

Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady a MSM Black Lady mají dnes své druhé narozeninky. Hrdý tatík Nelson a maminka Egret přejí všechno nejlepší:))


11.11.2007

Dnešní den začal již ve tři hodiny ráno, kdy jsme vyráželi na mezinárodní výstavu až do dalekého Stuttgartu (D). Nelísek byl přihlášen do šampionů a Abuška jela na svou první výstavu v životě do třídy mladých. Cesta byla velmi náročná, kromě sněhu, deště, náledí a silného větru byla dálnice místy plná nezodpovědných řidičů. Naštěstí jsme cestu zvládli a cca v 9 hodin dorazili na místo. Věděla jsem, že jdeme až po dlouhosrstkách, takže jsme v klidu zaplatili, našli kruh, který byl obložen ze všech stran a tak jsme museli zabrat místo drobet bokem. Já pak vyrazila na pokec s dalšími vystavovateli. Claudie dorazila s bráchou Chrise, tak jsem podrbala brášku a poptala se jak pan rozhodčí posuzuje...prý dá hodně na pohyb. No tak uvidíme. Krátkosrstek tu bylo přihlášeno celkem 14, ale dorazilo jen 9. V mladých psech vyhrál brácha Chrise, my jsme získali s Nelsonkem V1, CAC, CAC VDH, CACIB, BOB a Abigale byla druhá s ohodnocením V2, resCAJC a pochvalou od pana rozhodčího, že je moc hezká, ale fenka, která vyhrála, je o 7 měsíců starší a tím pádem je hotová narozdíl od našeho 10měsíčního miminka:)) Pár foteček Abušky:

Pak následovalo velmi dlouhé čekání na závěrečky. V 17:40 jsme nastoupili do přípravného prostoru před hlavní kruh. Nelda byl v dobrém rozmaru, ale drobet moc se mu líbila beardetka před námi:)) FCI 1. skupinu posuzoval pan E. Deutscher z Rakouska. Byla jsem v klidu neb jsem nepočítala s tím, že by nás pan rozhodčí vybral. Ale snažili jsme se aspoň hezky stát. Když nás pan rozhodčí vybral do užšího výběru, byla jsem štěstím bez sebe....už to jsem považovala za super úspěch. Pan rozhodčí nás nechal všechny proběhnout, pak opět postavit a začal vybírat. Že to vyhraje beardetka vedla nás, jsem tak nějak tušila, neb byla moc hezká a pan rozhodčí si jí dlouze prohlížel už při prvotním výběru a moc hezky se na ní usmíval. Pak jsem si všimla, že kouká na nás a nějakého pejska na druhé straně nastoupených psů. Nadiktoval jména paní v kruhu, ta je donesla moderátorovi a ten začal vyhlašovat. Třetí BIG získal polský nížinný ovčák, druhý BIG jsme získali my a první ona beardetka. Byla jsem naprosto mimo z takového úspěchu. Zde pár fotek (omluvte příšernou kvalitu, náš malý foťáček moc nestíhá:)):

Nelda krásně stál, výborně běhal a já jsem šťastná, že konečně prokázal své kvality v mezinárodní konkurenci u rozhodčích, kteří KK posuzují. Kromě tohoto úspěchu dnešní tituly znamenají, že Nelísek splnil podmínky pro udělení německého šampiona VDH a Interšampiona.

Když to tedy shrnu, tak Nelsonek v letošním roce splnil podmínky pro udělení Klubového šampiona, dále šampionáty 4 zemí - České republiky, Polska, Rakouska a Německa a nakonec Interšampiona. A jako třešinku na dortu získal 2.BIG v FCI 1 skupině. Myslím, že je to krásné zakončení jeho aktivní výstavní kariéry. Začneme jezdit aktivněji s Abigale a od příštího jara začne zkoušet výstavní kariéru i Lilinka.


14.10.2007

Tento víkend jsme strávili s Nelsonkem, Yarinkem a Abuškou na tréninku pasení v Podkosti u Mirka Koška. Společně s námi vyrazila i Belinka a Nelinka s Lenkou. Lenka nám natočila video z Abuščino tréninku (pozor, má to 18.9Mb :-)). Leni moc díky, těším se na příští Podkost, kde bychom rády zkusily s Abuškou vlohy:))


6.10.2007

Dnes jsme vyrazily s Nelsonkem, Sabinou a Gayinkou do německého Dachau na Speciální výstavu britských plemen. Posuzoval pan rozhodčí Klaus Frankenberger, D. Gayinka získala V1, CAC, CAC VDH a má velmi hezký posudek. Nelsonek získal V1, CAC, CAC VDH, BOB a pan rozhodčí z něj byl skutečně unešen, velmi se mu líbila jeho stavba těla a kostra, vyrovnaná a klidná povaha, výborná barva a korektní hlava s inteligentním výrazem. Když nám zadal BOB, požádal mne o čestné kolo, aby Nelsonek mohl ukázat ještě jednou svůj pohyb. Jak mi po výstavě řekli majitelé fenky bearded collie (mimochodem naši kamarádi z obedience:)), která získala BIS, byl by ho získal Nelsonek, ale pan rozhodčí bohužel pro nás dodržuje zásadu, že BIS nezadá psovi, kterému v předchozím posuzování zadal BOB. Pro mne velmi smutná zkušenost, protože Nelsonek měl opravdu svůj den, nádherně se předvedl a opravdu se líbil. Co se dá dělat, zas na druhou stranu více zásadových rozhodčích, kteří dodržují nepsaná pravidla neposuzování vlastních odchovů apod. Hřeje mne u srdce alespoň ten pocit, že Nelsonek byl dnes favoritem na výhru nejvyšší a ve své podstatě tuto výstavu skutečně celkově vyhrál. Pro mne ji vyhrál určitě!!!


29.9.2007

S Nelsonkem jsme vyjeli do rakouského Tullnu na zdejší klubovou výstavu britských plemen. Posuzoval pan rozhodčí Peter Harsanyi (HU) a Nelísek si odnesl moc hezký posudek a výsledek V1, CACA, Klubový vítěz. Tímto titulem Nelísek splnil podmínky pro udělení rakouského šampióna. Kromě Nelíska s náma byla i Abušky maminka Gaya KL, která získala také V1, CACA a Klubový vítěz a Nelískova dcera Ankara Bila Kaífa, která si v silné konkurenci dalších 3 zlatých KK odnesla krásné V3. Gratulujeme!


23.9.2007

Nelískova dcerunka Belinka (Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady) prospěla dnes u zkoušky vloh ovčáckého psa. Moc a moc gratulujeme. Zvládla 35hlavé stádo a pásla velmi hezky. Těžko říct kdo byl šikovnější, jestli Belinka nebo její panička Lenka, jelikož obě byly u ovcí poprvé:))) Leni děkuju, že jsi do toho šla bez jakékoli přípravy!!!


16.9.2007

Se smečkou jsme vyrazili na Slavnostní členskou schůzi našeho klubu do Tábora. Akce se velmi povedla, vyšlo krásně počasí, Abuška se nedobrovolně vykoupala v místním rybníku, Nelísek si zařádil s kamarádkou Týnou na překážkách a ještě si převzal pohárek za Nejlepšího dospělého psa roku 2006. Spousta krásných foteček z této akce od Ivana Růžičky tady.


8.9.2007

Dnes jsme byly přivítat Shottiho na ruzyňském letišti. Je to úžasně odvážné štěndo,tvářil se jako by právě vylezl od maminky a ne po 5 hodinách z přepravky:)) Okamžitě byl ochoten ke hře, nejdřív nás ale všechny přivítal máváním ocásku a opusinkováním obličejů:))) A evidentně se mu v ČR líbí kytičky:))) Přejeme Shottimu a jeho paničce Heleně hodně společných radostí a budoucích úspěchů a těšíme se někdy naviděnou při společném venčení:))


4.9.2007

Yarinkovi je dnes jeden rok:)) Všechno nejlepší!!!


3.9.2007

Tento víkend proběhla mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, ve třídě dorostu se zúčastnila naše dítka....v pejscích Arnold of BB a ve fenkách Anabela of BB. Oba získali krásné posudky a ocenění VN1. Moc gratulujeme.

No a aby tatík nezůstal pozadu, tak si zajel v neděli do německého Heroldsbergu na Speciální výstavu britských plemen. Byl zde jediným zástupcem svého plemene a od paní rozhodčí U. Langer získal V1, CAC, CAC VDH a BOB a dva překrásné pohárky:))


26.8.2007

A opět máme za sebou super úspěšný víkend. V sobotu 25.8. jsme se zúčastnili Speciální výstavy kolií v Praze Krči, kterou posuzovala paní Mgr. Dana Fialová. Nelsonek startoval ve třídě vítězů, Arny (Arnold of BB) a Nelinka (Anabela of BB) ve třídě dorostu a Belinka (MSM Beatrix Lady) se svou čtyřletou handlerkou Adélkou v soutěži Dítě a pes. Dopadli jsme výborně, Nelsonek získal V1, CAC, VSV (vítěz speciální výstavy) a BOB, Arny a Nelinka vyhráli ve třídě dorostu a získali VN1 (velmi nadějný první) a Vítěz dorostu a Belinka s Adélkou vyhrály v soutěži Dítě a pes a odnesly si pohárek:)))

V neděli jsme se v podobném složení účastnili Klubové výstavy bez zadávání klubového vítěze opět v Krči, pro změnu posuzoval pan Ing. Leoš Jančík. Nelson opět startoval ve třídě vítězů a Nelinka v dorostu. Nelísek se panu rozhodčímu velmi líbil, zadal mu bez výtky V1, CAC a Nejlepší pes. Nelinka se také panu rozhodčímu líbila, získala VN2 za starší fenkou. Oba mají moc hezké posudky. Gratulujeme!!!

Nelsonek splnil podmínky pro udělení Klubového šampiona krásy.


25.8.2007

Nelískův synek Avallon Bila Kaífa se dnes zúčastnil Speciální výstavy kolií ve třídě mladých. Získal nádherné ocenění Nejlepší pes a BOB. Následně se stal BOB juniorem a 2. BIS juniorem. A nakonec i 2. BIS celé výstavy!!! Moc gratulujeme Lollo a Dennisovi k tak skvělému úspěchu!!!


19.8.2007

Nelískovi jsou dnes tři roky:))) Všechno nejlepší!!!


12.8.2007

Opět máme za sebou super úspěšný víkend. Prvním obrovským úspěchem je opravení komínu na našem domečku, takže v zimě nezmrznem:))

Velmi úspěšnou pro nás byla neděle, kdy jsme vyrazily v silném složení Lenka, Belinka (MSM Beatrix Lady), Nelinka (Anabela of BB), Sabina, Gaya KL a my s Neldou na klubovou výstavu v rakouském Stockerau. Největším lákadlem a hlavním důvodem přihlášení na tuto výstavu byl pan rozhodčí Mr.Forte z Irska. A jak se ukázalo naše volba byla správná, pan rozhodčí posuzoval velmi korektně, byl velmi příjemný na pesany i lidi a opravdu jsem si tuto výstavu užila...tedy až na prvotní stres, z kterého mě holky křísily, ale jinak super:o)) Nelsonek získal nad starším pesanem V1, CACA, Nelinka rakouské označení pro velmi nadějnou, Belinka V1, CACA a naprosto skvěle se předvedla Gayinka a zcela zaslouženě získala V1, CACA, Klubová vítězka a BOB!!! Skvělý výsledek, moc a moc holkám gratuluju a děkuju za skvělou neděli!!!


3.8.2007

Tento víkend jsme se s Nelískem, Lenkou a Belinkou (MSM Beatrix Lady) účastnili semináře Obedience, dostali jsme mnoho rad i pár pochval a hlavně jsme si to skvěle užili my i pesani a doufáme, že Anička z nás všech nebyla moc divoká:))

V neděli jsme pro změnu vyrazili s dcerunkou Nelinkou (Anabela of BB), Lenkou a opět Nelískem do polské Legnice na národní výstavu. Nelinka získala ocenění Velmi nadějná 1. a Nejlepší štěně rasy a Nelísek V1, CWC a Nejlepší pes v rase, čímž splnil podmínky pro udělení šampiona Polska.


30.7.2007

Po velmi dlouhé době jsme se dostali k aktualizaci stráneček. Za ten měsíc se událo mnohé, ale asi nejvýznamější událostí byla velmi úspěšná Česká národní výstava psů pro celou Nelískovu rodinku - v dorostu se ukázala Anabelka of BB a Arnold of BB, oba si odnesli známku Velmi nadějný první a moc hezké posudky, ve třídě mladých jsem vystavovala Nelískovu dceru Ankaru Bila Kaífa (maj. Šárka Tvrdá) a kvůli lehčím uším jsme si odnesly známku Velmi dobrá první a nakonec v mezitřídě díky výbornému předvedení a pohybu porazila Belinka (Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady) velice pěknou fenku Honey KL a získala Výborná první a CAC. A třešinkou na dortu bylo vítězství maminky naší Abušky Gayinky o Národního vítěze a také splnění podmínek pro Šampiona České republiky, na který má už i doma diplom.:)) Všem moc a moc gralujeme a těšíme se naviděnou na další akci:))

Další novinkou je rozšíření naší smečky:)) Ujali jsme se nalezené malinkaté kočičky a pojmenovali ji Šmudlinka. Bude nám pomáhat s držením zdejších myšek v uctivé vzdálenosti od našeho domečku a dále bude společnicí našemu kocourkovi Sindibádkovi a samozřejmě i nám:))

A dnes jsme byli venčit u Sabiny s Gayinkou a tak jsou přidány aktuální fotečky k Yarinkovi, Abušce, Egitce i Nelískovi ... za moc hezké fotečky Sabině velice děkuji!!!


6.7.2007

Včera byl velmi úspěšný den pro Belinku a Nelinku na Krajské výstavě v Černošicích, kde získala Belinka Krajského vítěze a Nelinka ve třídě štěníků VN1. V závěrečkách Nelinka vyhrála a stala se nejlepším štěnětem výstavy. Moc a moc Lence i oběma zlaťuškám gratulujeme.

Yarinkovi je již 10 měsíců, váží 23kg a měří 56.5cm. Abušce je 6 měsíců, váží 14kg a měří rovných 50cm:))


10.6.2007

Včera byla úspěšná Belinka na Krajské výstavě v Rokycanech, kde získala Krajského vítěze třídy a poté se Belinka společně se čtyřletou Adélkou utkala v soutěži Dítě a pes a umístily se na krásném prvním místě!:)) Moc a moc jim gratulujeme.

Přidali jsme pár foteček Abigale, Rodokmen a sekci Jak rostu a stejně tak jsme doplnili fotečky k Yarinkovi z jeho dětství.


6.6.2007

Dneska je Abušce 5 měsíců. Váží 11kg a měří kolem 45cm. Yarinkovi bylo 4.6. 9 měsíců, váží 21kg a měří kolem 55cm. Pár nových fotek u Nelískova syna Avallona Bila Kaífa "Dennise" a u Moona.


5.5.2007

Nelson získal na Klubové výstavě v Řepči V2, resCAC od britské rozhodčí Stelly Clark (ch.s. Astrellita).


23.4.2007

Nelson získal v sobotu 21.4. na MVP České Budějovice poslední potřebný CAC k získání titulu českého šampiona. O fous mu unikl CACIB a tím i splnění podmínek Interšampiona...tak snad příště.


12.4.2007

Nelsonkův synek Avallon Bila Kaífa "Dennis" má za sebou 4 výstavy, na nichž byl velmi úspěšný. Získal zatím 4 x honory price, 1 x BOS and 3 x BOB and 1 x BIS-R puppy. Gratulujeme Lollo a Dennisovi a držíme palce na další výstavy!!!:))


3.4.2007

Abigale budou 3 měsíce. Má 7,5kg a 36cm a pár nových foteček.:))


26.3.2007

Všechna miminka po Nelískovi a Gayince už mají své nové páníčky.


4.3.2007

Jarinkovi je dneska půl roku, už je z něj velkej kluk:))) Nové fotečky u Jarinka.

A do smečky nám přibyla nová fenulka - Abigale of Bohemia Balada. Zatím teda ještě ne fyzicky, přijede k nám příští víkend, ale na stránečky už ano.


3.3.2007

Tak miminka už jsou 8.týdenní a 4 už opustili své rodné hnízdo. Nejdříve odjel Arnold v pátek odpoledne do Brandýsa k super lidičkám a dvěma kocourkům. Večer pak Anabelka do Benátek nad Jizerou, kde bude dělat společnost naší Belince a jejím páníčkům. V sobotu dopoledne si přijela mladá rodina pro Apollonka, který bude bydlet v Lysé nad Labem a odpoledne si přijeli až z daleké Ostravy pro Aireenku.


1.3.2007

Miminka byla dnes na vyšetření očiček u pana doktora Beránka na klinice Kolmá na Praze 9. Kromě Anabelky jsou všichni CEA, PRA, KAT free. Anabela má nejlehčí stupeň hypoplasie cévnatky. Skvělý výsledek!

A nesmíme zapomenout, maminka vrhu Gayinka Krásná Louka má dnes narozeninky. Jsou jí dva roky. Gratulujeme!!!


26.2.2007

Miminkům bylo v sobotu 24.2.2007 už sedm týdnů. Aktualizace stránky se štěníky.


22.2.2007

Miminkům bylo v sobotu 17.2.2007 už šest týdnů. Aktualizace stránky se štěníky.


14.2.2007

Miminkům bylo v sobotu 10.2.2007 už pět týdnů. Aktualizace stránky se štěníky.


4.2.2007

Miminkům jsou už čtyři týdny. Aktualizace stránky se štěníky.

Nelískův synek Avallon Bila Kaífa "Dennis" získal na své první výstavě BOB puppy a v závěrečkách reserve Best in Show Puppy (res BIS Puppy). Moc gratulujeme Lollo a Dennisovi! :))


27.1.2007

Miminkům jsou už tři týdny. Aktualizace stránky se štěníky.


22.1.2007

Miminkům jsou už dva týdny. Aktualizace stránky se štěníky.


15.1.2007

Tak štěňátka mají za sebou první týden života. Aktualizace stránky se štěníky.


14.1.2007

S Nelískem jsme vyrazili do Německa na mezinárodní výstavu v Norimberku, ve třídě otevřené získal V1, CAC VDH, resCACIB.


!!!6.1.2007!!!

V chovatelské stanici Bohemia Balada se dnes narodila štěňátka po našem Nelískovi. Je zde 5 fenek a 2 pejsci, všichni jsou zlatí. Více informací na stránkách ch.s.  nebo zde.


1.1.2007

V novém roce přejeme Vám všem hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů jak v osobním tak i profesním životě a to samé všem Vašim zviřátkům! Pavla, Jarda, Nelson, Egret, Yari, Sindibad a Moon.


Aktuality 2010

Aktuality 2009

Aktuality 2008

Aktuality 2006

Aktuality 2005Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox