Aktuality 2009

23.12.2009

Všem přejeme krásné Vánoce plné pohody a klidu a děkujeme za milá přáníčka!!! Pavla, Jarda, Nelsonek, Egitka, Ribinka a její nenarozená miminka, Yarinek, Abuška a Lili se Šmudlinkou:))


16.12.2009

Dnes jsme byly s Ribinkou na kontrolním sonu a miminka v bříšku jsou:)) Kolik přesně jich bude, na to musíme počkat do druhé poloviny ledna. Tady můžete nahlédnout do Pregnancy calendar na průběh březosti.


8.12.2009

Dnes jsme byly s Ribinkou na sonu a i když to bylo docela brzo, tak už tam něco vidět bylo, tudíž Ribinka má potvrzenou březost:)) S čím přesně nás Ribinka překvapí se dozvíme až v druhé polovině ledna 2010, kdy by se měla štěňátka narodit:)) Krytí proběhlo v polovině listopadu.

Pár aktuálnějších foteček Ribinky z konce října.


28.-29.11.2009

Belinka v sobotu složila canisterapeutickou zkoušku s kamarádkou její paničky Olgou, za což jim oběma moc děkujeme a gratulujeme k takovému úspěchu!!!

Nelinka si pro změnu zajela s paničkou do Maďarska na dvoudenní výstavu do Budapešti a podařilo jsem jim oba dny získat CAC a tak je Nelinka šampionkou Maďarska!!! Moc gratulujeme!!!


17.11.2009

Belinka dnes se svou paničkou Lenkou zvládla zkoušku obedience v kategorii OB1 na 194 bodů. Moc a moc gratulujeme, je to krásný výkon na to jak krátce se holky připravovaly!!!

Nelísek si zranil tlamu o větev na procházce, takže má antibiotika a nikam jsme nejeli, tak snad se zadaří příští rok.


13.11.2009

Dnes slaví 4.narozeninky Belinka s Becky z našeho prvního vrhu (zapsaného na ch.s. Mighty's Spring Meadow). Holkám vše nejlepší, hodně zdravíčka, lásky, úspěchů a radosti v dalších letech přejí rodičové Nelsonek s Egitkou a všichni z Grenay:))

Nelískova dcerunka Artemis of Bohemia balada má nové stránečky, tak se jukněte.


4.11.2009

Dnes slaví 10.narozeninky Bob - Being Dream Alkami - přejeme mu všechno nejlepší a stále pevné zdraví! Bohužel je stále umístěn v azylu Rita nedaleko Kladna. Již je zcela slepý a svůj kotec obývá se psí kamarádkou. Pokud byste chtěli Bobovi poslat něco k narozeninám, na stránkách azylu naleznete informace o možné pomoci ať už finanční či materiální. Za případné dary, které byste azylu poslali, předem děkuji.


31.10.2009

Dnes jsme s Léňou a Belinkou vyrazily do Staré Paky na další zkoušky obedience. Belinka se svou paničkou Lenkou měly velkou smůlu, když jim splnění zkoušky uteklo o 2,5 bodíku. Ale tak příště. Holky byly moc šikovné, příště to určitě zvládnou!

Nelsonek získal v kategorii OB1 174,5 bodu, ale nevzdáváme to, panička se časem otrká a nebude mu to kazit:))) Další pokus plánujeme v listopadu, pokud nebude metr sněhu:))


24.10.2009

Dnes jsme dostali krásné fotečky z návštěvy Nelískova vnoučka Arese Bohemia Elenor u Nelískovi chovatelky Monique Paulus v Lucembursku. Ares nyní bydlí ve Švýcarsku u své paničky Elianne Zwygart, ch.s. Collie's of Sealand. Na úvodní fotce vidíte Nelsonkovu maminku Zitu (11let) s pravnoučkem Aresem (7měsíců) při hře:)) Další fotky následují níže:))

           


8.10.2009

Dnes jsme se zúčastnili světové výstavy v Bratislavě. Jela jsem vystavovat Shotiho a Mery mé kamarádky Sabiny, která tuto výstavu trávila v porodnici:)) Dopadli jsme jak sedláci u Chlumce:)) Shotík moc nestál, kruh byl příšerně malý, v hale žádný vzduch, tma jak v pytli, málo místa kolem kruhu....no fakt skvělá výstava, přímo světové úrovně:)) Merynka se předváděla dobře, ale bylo nás 13 v kruhu, takže jsme většinu času trávily někde na kraji čekajíc na posouzení. Paní rozhodčí měla ale jiný vkus a tak jsem s oběma vyběhala jen známky Velmi dobré bez pořadí, za což se Sabče moc omlouvám. Snaha byla ale holt se nedalo nic dělat.

Této výstavy se zúčastnily i Nelískovi dcery - Artemis a Anabela of BB. Artemis of BB vyběhala ve třídě otevřené známku velmi dobrou bez pořadí, Anabela ve třídě šampionů získala známku výborná 4. Gratulujeme!!!

Fotky z výstavy naleznete zde a zde.


3.10.2009

V sobotu proběhla klubová výstava v Mladé Boleslavi, která se zúčastnila i Nelískova dcerunka Anabela of BB a ve třídě šampionů získala od zahraniční rozhodčí Diny von Hahn V2, resCAC. Moc gratulujeme!


28.9.2009

Dnes jsme byli navštívit Moona, stojí ve stájích na Řitce u našich známých. Jeho novou paničkou je 8letá holčička Alžběta. Díky její mamince můžeme Mooníka kdykoli navštívit, za což jsem jí hrozně moc vděčná. Moon je v dobrých rukách a třeba až Bětka vyroste a bude potřebovat velkého koně, tak se Mooník vrátí k nám domů. Více o jejich úspěších tady.


26.9.2009

Dnes složila Nelískova dcera Belinka se svou paničkou Lenkou svou první zkoušku obedience v kategorii OB Z na výborně!!! Belinka se tak stala první KK v ČR se složenou zkouškou v obedienci, na což jsme všichni moc a moc hrdí (zvláště tatínek s maminkou:)). Moc a moc holkám gratulujeme a těšíme se na další úspěchy:))

Nelsonek získal v kategorii OB1 pouze 165 bodů, ale nevzdáváme to, panička se časem otrká a nebude mu to kazit:)))


22.9.2009

Dnes se ozval páníček, takže kluci jedou večer domů....moc a moc děkuji za pomoc všem, mám z toho obrovskou radost!!!

Podle informací od páníčka pejsci utekli ráno z procházky a všichni je celý víkend hledali po okolí. Že by mohli být tak daleko nikoho nenapadlo. Kluci se evidentně vraceli domů, akorát to vzali bohužel přes dálnici, jinak asi došli domů sami. Takhle se zasekli o středová svodidla D1 a dál jim to nešlo. Jelikož se mě na to hodně lidí ptá, tak jsem opravdu nestavěla v rychlém pruhu u svodidel, ale sjela jsem do odstavného, tam zastavila, vyhodila výstražné a zacouvala pomalu zpět na úroveň těch dvou uprchlíků. Když nic nejelo, otevřela jsem dveře, že vystoupím a půjdu je tam podržet než budeme moct přejít, ale kluci si to okamžitě namířili k nám.....narvali jsme je dopředu do auta na nás, Jarda vystoupil směrem do lesa, přetáhl "malýho" dozadu, sedl si k němu a "velkej" jel vepředu (dokonce jsem ho i přivázala:))) a odstavným jsme dojeli až na sjezd, kde jsem zavolala na policii, jestli nemají kluky hlášené jako ztracené. Neměli, tak jsem tam nechala kontakt a vzala je dom (velkýho jsem samozřejmě přehodila na další cestu do kufru:))). Pátrací akce po páníčcích dopadla dobře, takže jsem ráda, že jsou kluci zas doma.


20.9.2009

Včera jsme na dálnici D1 na 39,5km směrem na Prahu našli dva pejsky - bernského salašnického pejska, asi 1,5 roku starého a německého krátkosrstého ohaře, asi 5měsíční štěndo, oba to jsou kluci. Mají základní poslušnost, jsou přítulní, znají auto, bydlení doma, granule, berňáček i česání. Fotky najdete zde.

Místo nálezu pejsků
Místo nálezu pejsků13.9.2009

S Nelsonkem jsme se dnes zúčastnili závodů dle OB1 v Kladně, panička byla příšerně nervní a Neldovi nebylo dobře, takže jsme odstoupili v půlce závodu, prostě nám to vůbec nesedlo, snad to bude v Praze za 14dní lepší.


4.9.2009

Yarinkovi jsou dnes 3roky. Velice gratulujeme!!!


30.8.2009

Včera proběhla mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, posuzovala polská rozhodčí E.D.Sobolta, která dávala velký důraz na výraz, hlavy a pohyb. Nelískova dcerunka Artemis of Bohemia balada získala v silné konkurenci V1, CAC, CACIB!!! Moc a moc gratulujeme.
Pár fotek z výstavy naleznete zde.


19.8.2009

Nelsonkovi je dnes 5let. Velice gratulujeme a těšíme se na další krásné roky po boku tohoto úžasného psího gentlemana!!!


16.8.2009

Dnešní neděle byla pro mě s Nelsonkem velkým dnem - vyrazili jsme do Úhonic na naše první ostré zkoušky obedience v kategorii OB1. Příšerné vedro (na slunci bylo hodně přes 30°C), moje ne moc dobrá psychická kondice, bolavé zuby a víc jak měsíc netrénování nebyla nejlepší kombinace, ale na druhou stranu se sešla skvělá parta lidiček zapálených do tohoto nového sportu, takže neúspěch nemrzel tolik.
Nelísek byl skvělý, na to, že jsme na řadu přišli téměř v pravé poledne, snažil se plnit vše, co jsem po něm chtěla. Ale ta panička:))) Nejdřív jsem zbytečně pokazila odložení vleže přišlápnutím Neldovo tlapky při přiřazování zpět ke psu, takže se zvednul před povelem, pak jsem vzdala chůzi u nohy, za což mi všichni vynadali, neb to nevypadalo tak zle, jak jsem si myslela a nakonec jsme nedoběhli do boxu, neb to v tomhle vedru bylo prostě daleko:))) Pak jsme se probrali a docvičili co šlo, ale bodově už nám to na splnění nestačilo. Ale i tak jsme se dostali nad mnou stanovenou bodovou hranici 150bodů a jsem za to na nás náležitě pyšná:))) Celkové skóre bylo 161bodů s hodnocením pana rozhodčího, že příště to bude určitě lepší:)) Ke splnění bylo třeba 192bodů. Tak máme motivaci na příště:)) Hlavně jsme si to užili a to je nejdůležitější! A vlastně je Nelsonek první krátkosrstkou v ČR, která se pokusila složit OB1:)) Fotečky z průběhu najdete zde.

Tento víkend se zúčastnila Nelískova dcerunka Anabela of BB dvoudenní mezinárodní výstavy v Bratislavě a získala v sobotu V1, CAC a v neděli V2, resCAC ve třídě šampionů. Moc gratulujeme!!!


15.8.2009

Dnes jsme byly s Lili na sonu a paní doktorka nenašla žádné štěňátko, takže Lilinka bohužel není březí. Jsme z toho velmi smutní. Lilinku i Ribinku zkusíme znovu nakrýt další hárání, tatínky musíme promyslet, takže je zveřejníme později.

Pár foteček z venčení na našich strništích najdete zde.


17.7.2009

Tak a je to tady....po dlouhém rozmýšlení se Lilinka rozhodla hárat a tak jsme 10.7. vyrazily za vybraným ženichem do dalekého Birminghamu. Cesta proběhla v pohodě, krytí také, zajeli jsme se podívat i na jednu menší klubovou výstavu, užili si plavání s pejskama a venčení v rozsáhlém parku a po pěti dnech vyrazily s Lili zpět k domovu.
Blue je povahově velmi vyrovnaný pes, naprosto si mě získal svou bezprostředností, jemností při krytí, gentlemanstvím a noblesou. I ve svých skoro 11letech má úžasný pohyb a velmi syté pálení.
Pár fotek z výletu do Anglie naleznete zde.

Pokud vše proběhne jak má, tak by se štěňátka v barvách trikolor a blue merle měla narodit v polovině září. Moudřejší budeme po sonu, na které půjdeme cca za měsíc.


29.6.2009

O víkendu proběhla mezinárodní výstava Intercanis Brno, které se zúčastnily Nelískovo dcerunky - Aireen a Anabela of BB. Obě si vedly velmi dobře, Aireenka ve třídě otevřené získala V1, CAC, resCACIB a Nelinka ve třídě šampionů získala V1, CAC a CACIB. Nelinka tímto splnila podmínky pro udělení titulu Grandšampion ČR a Interšampion, moc a moc gratulujeme!!!

A ze sportovních úspěchů musíme zmínit úspěchy Nelískova synka Atlantika Bila Kaífa "Atíka", který se svým páníčkem Markem vybojoval na Mistrovství ČR v dogfriesbee 27.-28.6.2009 v kategorii začátečníků 3.místo, v minidistance 25.místo a v timetrialu 17.místo. Moc a moc gratulujeme!!! Video z této akce od Drakonit na YouTube. Fotografie z této akce od P.Marečkové naleznete zde.


27.6.2009

Ribinka oslavila své 4.narozeninky:)) Přejeme vše nejlepší a doufáme, že si tu s námi ještě dlouho bude užívat procházek a společného času:))


24.6.2009

Upravili jsme plány na štěňátka u Ribinky, protože Gideon bude mít v ČR další vrh a tak musíme znovu zvážit, zda jej použijeme i my. Budeme se snažit najít jiného vhodného psa pro Ribinku, uvidíme, jestli se to do doby, kdy začne hárat, podaří.


19.6.2009

Lilinka dnes oslavila své druhé narozeninky, moc a moc gratulujeme a těšíme se na další roky vedle této aktivní psí slečny:)) S háráním zatím stále otálí, snad začne brzy.


13.6.2009

Dnes proběhla národní výstava v Klatovech, posuzoval rakouský rozhodčí H. Bierwolf, Nelískova dceruška Artemis of BB získala V1, CAC. Moc gratulujeme!!!


6.6.2009

V sobotu proběhla klubová výstava v Chropyni, kde byly přihlášeny i dvě Nelsonkovo dcerunky - ve třídě otevřené Aireen of BB a v šampionech Anabela of BB. Rozhodčí byl Thomas Rohling z Dánska a dcerunky si od něj odvezly krásná ohodnocení a tituly - Aireenka V2,res CAC z otevřené třídy a Anabelka V1, CAC, Klubový vítěz ze třídy šampionů. Velká gratulace letí i do jejich rodné chovatelské stanice of Bohemia balada, neboť Sabinka s Merunkou vyhrály ve třídě mladých V1, CAJC, BOB a nakonec i BIS!!! Všem moc a moc gratulujeme!!!

V Lysé nad Labem proběhla krajská výstava psů, které se účastnili další Nelískovo dětičky a to Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady "Belinka" a Arnold of Bohemia balada "Arny". Belinka i Arny získali shodně ocenění V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Moc a moc gratulujeme!!!


24.5.2009

23.5. zemřela ve 12letech Bonuška, bobtailice mých rodičů, se kterou jsme s Beruškou prožili mnoho krásného. Bude nám všem moc chybět.

Aby nebylo špatných zpráv málo, byl prodán Moon do sportu. Pokusíme se spojit s novými majiteli.


17.5.2009

Dnes jsme byly na sonu s Ribinkou a bohužel není březí. Plány se nám tedy mění, Ribinku zkusíme nakrýt v zimě 2009/2010.

Krásné fotečky z pasacího víkendu se štěňátky z "A" vrhu od Lukyho Vaňourka.


16.5.2009

V sobotu proběhla klubová výstava v Řepči, která se zúčastnila i Nelískova dcerunka Anabela of BB a ve třídě šampionů získala od zahraniční rozhodčí Leny Balaszovic V1, CAC!!! Moc a moc gratulujeme!!!


12.5.2009

O víkendu byla úspěšná Nelískova dcerunka Anabela of BB a to na dvou mezinárodních výstavách psů v Bratislavě, ve třídě šampionů získala po oba dny V1, CAC, resCACIB!! Moc a moc gratulujeme!!!


2.5.2009

Dnes byla úspěšná Nelískova dcerunka Anabela of BB a to na mezinárodní výstavě psů v Praze ve třídě šampionů. Anabelka získala V1, CAC, resCACIB a splnila tak také podmínky pro udělení titulu Český šampion!!!! Moc a moc gratulujeme!!!


25.4.2009

V sobotu byla úspěšná dítka po Nelískovi - Anabela of BB a Arnold of BB. Zúčastnili se mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, oba ve třídě šampionů. Arnold získal V1, CAC (splnění podmínek udělení titulu Český šampion!!!) a Anabelka V1, CAC, resCACIB. Moc a moc gratulujeme!!!


18.4.2009

Strávili jsme krásné sobotní odpoledne se štěňátky z našeho A vrhu nedaleko Horažďovic u Lukyho Vaňourka, kde jsme je byli seznámit s ovečkami a oslavit jejich první narozeninky. Bylo to super, časem přidáme i nějaké fotky. Moc děkuji páníčkům za skvělou péči i odvahu a chuť jet zkusit pasení!!!


9.4.2009

Naše štěňátka z A vrhu oslavila své první narozeninky. Moc gratulujeme, těšíme se na plánovanou oslavičku a děkujeme páníčkům za skvělou péči!!!


7.4.2009

Egitka slaví již 5.narozeniny...hrozně to utíká. Egitce moc a moc gratulujeme a těšíme se na minimálně dalších 5 let po jejím boku!


5.4.2009

Tento víkend byl velmi úspěšný pro Nelískovo dětičky. V sobotu na Národní výstavě v Ostravě získala Aireen of Bohemia balada v třídě otevřené V1, CAC a Národní vítěz! Její sestřička Anabela of Bohemia balada na Národní výstavě v Drážďanech získala V2, resCAC. V neděli se Anabelce vedlo výrazně lépe a získala v rakouském Wieselburgu V1, CACA, CACIB. Oběma moc a moc gratulujeme a děkujeme za tak suprovou prezentaci Nelsonka!


1.4.2009

Nelísek s Lilinkou dostali poštu až z dalekého Rakouska. Obdrželi potvrzení jejich šampionátů - Nelsonek šampiona Rakouska a Lilinka junioršampiona Rakouska. Máme velkou radost a jsme na oba velmi hrdí!


28.3.2009

K Nelsonkovi, Yarinkovi a Lili jsme přidali novou fotogalerii ze starých fotek. Snad se časem podaří nafotit všechny pesany nově.:))


24.3.2009

O víkendu jsme vyrazili s Nelsonkem, Lenkou a Nelinkou na cvičák do Lysé na clicker trénink s Katkou Lerlovou. Bylo to super, uvidíme jak se nám clicker zažije pro nápravu dřívějších chyb ve výcviku:)) Katce moc děkujeme za čas a cenné rady a těšíme se zase někdy naviděnou!!!

A když už jsme byli v Lysé, tak jsme přepadli i synáčka Arnolda od Bohemia balada, který bydlí nedaleko:))) Pár foteček od majitelky Markéty Drdové:14.3.2009

Dnes jsme se zúčastnili členské schůze našeho "rodného" Klubu chovatelů collií a sheltií Praha (KCHCS) v Dobřejovicích u Prahy. S námi byli Nelísek a Lilinka, a to proto, že Nelsonek byl vyhlášen jako vítěz dospělých psů v roce 2007 soutěže Pes roku KCHCS a Lilinka byla nejlepší mladá fena roku 2008 také v soutěži Pes roku KCHCS. Nelsonek tak obhájil toto prvenství z roku 2006. V roce 2008 jsme se s Nelískem zúčastnili jen jedné výstavy, tudíž v soutěži Pes roku jsme nesoupeřili.

Abuška byla na další kontrole. Vrátily se jí projevy alergie, byť v mírnější verzi, tak nyní zkoušíme různé neprednisonové léky a doufáme, že se obejde bez prednisonu. Uvidíme časem.

Bob stále hledá nový domov. Zatím nikdo ze zájemců nevyšel. Snad se na něj usměje štěstí během jara. Velice v to doufáme!!!


25.2.2009

S Abuškou jsme dnes byly na kontrole. Dieta zatím probíhá klidně, bez návratu projevů alergie, ale zatím je brzo jásat. Musíme na ní vydržet minimálně 4 týdny, aby se dalo říct, že zabrala. Jinak Abuška dostala pochvalu za hezkou kondici, už má zas svých 19.5kg, jako když od nás odjížděla v listopadu do Ústí, odkud se i přes braní prednisonu vrátila zcela nepochopitelně o 1,3kg hubenější. Běháním po venku nasvaluje také do původní kondice a už se přestává klepat a bát. Akorát silně pokažené přivolání a naprosto změněný způsob hry mě denodenně zaráží a mrzí. Abuška byla vždy běhací, neměla ráda kontaktní hry, nyní si hraje formou řeckořímského zápasu. Smečka je z toho drobet v šoku, u nás si tak nehraje nikdo, všichni milují lítání a honění se po venku, kdy se max chytaj vzájemně za ocasy nebo se koušou do nohou. Nelda se ještě hrozně rád válí, přičemž ho ostatní oštipují, ale Aba do něj nyní nabíhá jak buldog. Snad se postupně srovná do normálna, momentálně to na mě dělá dojem, že si jí pěkně někdo podal a ona se naučila tvrdě bránit a aby přežila, tak i stejný způsob hry. Dle toho jak se chová, usuzuji i na to, že neměla ve slečně Šlezarové zastání vůdce smečky a musela řešit vše sama, což u nás neexistuje. Musím říct, že této své chyby v odhadu majitele budu hodně dlouho litovat a jen se modlím, aby se Abuška srovnala a byla schopná zas fungovat i v rámci naší smečky.

Přes veškeré snahy byl Moon dnes zapůjčen do sportu, jeho prodej zpátky k nám nevypadá moc nadějně:((

Vyšel krásný článek o Bobovi v PPČ. Zatím na něj bohužel není žádný ohlas. Stále doufám, že se pro Boba někdo najde, kdo ocení jeho úžasnou kraťandí povahu a jeho elán a chuť do čehokoli.


8.2.2009

Abuška se vrátila domů. Neměla dosud provedený hypoalergenní test, který měl být započat na začátku ledna, takže to nyní napravíme. Od dnešního dne je Abuška na speciální dietě Hill's d/d (Duck/Rice), za pár týdnů uvidíme jestli dieta zabere a Abuška bude omezená jen na tuto dietu.


30.1.2009

Přidány nové fotečky Bobka, které nafotil Ivan Růžička, www.collie-smooth.com, za což mu velice děkuji. Některé tyto fotky budou uveřejněny také u článečku, který chystáme ve spolupráci s šéfredaktorkou Stanislavou Jansovou do březnového čísla Psa přítele člověka. Velice bych jí chtěla na tomto místě poděkovat za nabídku uveřejnit Bobův příběh a napomoci tak snad nalezení nového domova pro Bobka. Po všem, co přestál, by si to již opravdu zasloužil.


23.1.2009

Dnes byl Yarinek na operaci se zoubky, nyní nemá dva horní řezáky a čekáme jestli se vše srovná tak, aby mohl bez problémů baštit a fungovat.

Také jsme dostali dobré zprávy - Blue, tatínek našeho budoucího vrhu po Lili, byl vyšetřen na MDR1 s výsledkem +/-, máme z toho velkou radost.

Další novinkou je získání coursingové licence Nelískovo dcerušky Belinky (Mighty's Spring Meadow Beatrix Lady). Gratulujeme a držíme palce na další běhy a úspěchy!!!

Super novinkou je, že Nelísek se stal dědečkem. Jeho synek Avallon Bila Kaífa, exportovaný do Švédska, se stal 19.1.2009 otcem svého prvního vrhu. Moc a moc gratulujeme Lollo a Dennisovi, více o vnoučátcích se dozvíte zde.

Bob je od pondělí 19.1. v azylu Rita nedaleko Kladna. Tímto bych chtěla velice poděkovat manželům Harigelovým, kteří mi vyšli úžasně vstříc a pomohli mi vyřešit velmi těžkou situaci ve smečce. Bob stále hledá nový stálý domov, je moc milý k lidem, nevhodný do smečky, aktivní na procházky a jeho handicap ho vůbec neomezuje. Pokud byste měli o Boba zájem, tak mne, prosím, kontaktujte.


7.1.2009

Pro Boba hledáme stále naléhavěji nový domov. Víte-li o někom vhodném, prosím, zeptejte se ho, zda by neměl zájem o Bobka. K lidem je velice milý a přítulný. Předem děkuji, v případě potřeby mne neváhejte kontaktovat!


1.1.2009

V novém roce přejeme vám všem hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů jak v osobním tak i profesním životě a to samé všem vašim zviřátkům! Pavla, Jarda, Nelson, Egret, Ribbie, Yari, Lili, Šmudlinka a Bob.


Aktuality 2008

Aktuality 2007

Aktuality 2006

Aktuality 2005Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox