Aktuality 2010

30.12.2010

Změna v pořádání srazíku - bude 9.ledna - ve Stromovce, více infa ve Srazech, budu se těšit naviděnou!!! ;))

Do nového roku přejeme všem hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a splněných snů!!! Pavla a všichni z Grenay


24.12.2010

Ráda bych Vám všem popřála krásné Vánoce plné pohody a klidu a v novém roce tolik štěstí, kolik budete potřebovat, ať se Vám splní všechna přání a sny!


4.-5.12.2010

Tento víkend jsme s Lilinkou vyrazily na dvoudenní mezinárodní výstavu do rakouského Welsu, kam jezdíme rádi a kromě loňska každoročně. Lilince se velice dařilo, získala v sobotu V1, CACA, resCACIB a v neděli V1, CACA, CACIB a BOB!!!
Kromě Lilinky jsem přemluvila Štěpána s Bascem a tak dorazili na jejich první společnou výstavu - pro Basca to byl z počátku drobet šok, neb jsem ho musela dovést na výstaviště pěšmo bez páníčka z důvodu dopravních problémů s dojezdem.....navíc neměl vůbec žádnou výstavní přípravu, takže stání a předvedení se nekonalo, při běhu jsme o sebe vzájemně zakopávali....prostě sobota se nám nepovedla :)) V neděli to bylo o moc lepší, neb Štěpán naprosto pohotově za odpoledne natrénoval povel "stůj" a mě se ráno před posuzování povedlo sladit se s Basíčkem při běhu a hned z toho byl V1, CAJC :))) Štěpánovi patří velký dík za skvělou péči a trpělivost!!!
No a nesmíme zapomenout na Nelískovo dcerku Anabelu of Bohemia balada, která vyběhala v sobotu V1, CACA, CACIB, BOB a 2.BIG!!! A v neděli V1, CACA!!! Moc holkám gratulujeme!!!


13.11.2010

Dnes je to 5let, co se v malé garsonce na Praze 8 narodily dvě krásné holky - Belinka a Beckynka. Holkám moc a moc gratulujeme, přejeme do dalších let hodně štěstí, zdraví a srandy s páníčky a těšíme se naviděnou!!!


6.-7.11.2010

Tento víkend se nesl v duchu pracovních výkonů dcerušek Nelíska. Nejdříve se v sobotu zúčastnila Lenka s Belinkou Mistrovství republiky obedience v Praze, kde za velmi větrného a chladného počasí VENKU odcvičily suprově a získaly předposlední místo především díky velmi přísnému posuzování paní rozhodčí. Pro mne jsou na prvním místě, neb v takových podmínkách konané MČR je pro mne naprosto nepřijatelné a holky jsou naprosto úžasné, že i přesto tak skvěle zabodovaly!!

A v neděli Aireen of BB s paničkou Hankou zabodovaly u oveček a splnily Zkoušku Vloh Ovčáckého Psa (ZVOP)! Moc gratulujeme, tatínek Nelsonek je hrdý, že své geny pro pasení dává dál :))


4.11.2010

Being Dream Alkami "Bob" se dožívá dnes krásných 11 let. Zůstává stále v Azylu pro staré a nemocné psy v Pcherách u Kladna, pokud byste chtěli Azylu poslat finance nebo materiální pomoc, na těchto stránkách se dozvíte vše potřebné.


27.10.2010

Dnes máme smutné výročí - jsou to dva roky, co jsme museli uspat Adulku.....stále na něj vzpomínáme....


23.-24.10.2010

Dostali jsme skvělou zprávu z Německa - Belbetka se zúčastnila ve svých čerstvých 9 měsících mezinárodní a národní výstavy ve Stuttgartu a oba dva dny získala ve třídě mladých V1, CAJC. Moc gratulujeme!!!!


20.10.2010

Dnes jsme dostali neveselé info z Anglie - majitelka Blue se rozvedla a bohužel všichni pesani jsou součástí majetkového vyrovnání, které je zatím odloženo na neurčito, tj. Blue nemůže být do vyřešení použit na krytí. Z těchto důvodů zatím naše plány musím změnit, protože to bohužel je v řešení již od listopadu loňského roku a stále se to nevyřešilo. Jsem z toho velice smutná, asi málokdo si umí představit jak moc:((( Zkusím najít jiného zajímavého pejska, ale zatím nemám ani představu odkud bude. Všem zájemcům se tímto omlouvám, sama jsem si z toho vrhu chtěla nechat následovníka.


16.-17.10.2010

Tento víkend proběhla Klubová a Speciální výstava našeho rodného klubu. Zúčastnily se jí i Nelískovo dvě dcerky - Belinka a Nelinka a velmi se jim dařilo. Belinka získala oba dny ve třídě pracovní V1, CAC a Nelinka ve třídě šampionů v sobotu V1, CAC a v neděli V1, CAC, Vítěz Speciální Výstavy. Moc holkám gratulujeme!!!!


9.10.2010

Dnes jsme vyrazili na pasení k Daniele Rájové (ch.s. Dajavera) do Načešic u Heřmanova Městce. Sešla se skvělá parta lidí i pesanů. Veškeré info najdete včetně fotek na stránce Srazy.


25.-26.9.2010

Zúčastnili jsme se s Lilinkou po dlouhé době výstavy v rakouském Tullnu. Oba dva dny získala moc hezký posudek a V2, resCAC u britských rozhodčích, manželů Peggy a Petera Bailey. Nelískova dcerunka Anabela of Bohemia balada oba dva dny zabodovala na plné čáře a získala v sobotu na klubové výstavě V1, CACA, Club winner, BOB a v neděli na mezinárodní výstavě V1, CACA, CACIB, nominace Cruft's 2011, BOB!!! Moc a moc gratulujeme!!! Pár foteček od Katky Šichové najdete zde.

Posledních 14 dní bylo doma neveselo, Egitka se nám roznemohla a nakonec to skončilo její kastrací. Ale už je holka veselejší a brzy to snad bude úplně ok.


22.9.2010

Přidala jsem stránečku s informacemi o srazech proběhlých i plánovaných, kde bude veškeré info o místu, počtu přihlášených a následně i fotogalerie z akce.


18.9.2010

Dnes se Nelsonkovy dcerky Belinka a Nelinka se svou paničkou Lenkou zúčastnily 1. závodu obedience v Plzni.
Belinka s Lenkou se umístily na 1.místě a zároveň zvládly zkoušku OB1 na velmi dobře a tak splnily podmínky pro kvalifikaci na Mistrovství republiky, které proběhne v listopadu v Praze. Velice gratulujeme a v listopadu budeme držet moc a moc palce!!!
Nelince uniklo splnění zkoušky OBZ o jeden bodík, ale i tak byla velice šikovná a gratulujeme a držíme palce na další závody.

Upravila jsem stránku našeho C vrhu a přidala fotogalerie štěníků včetně naší Ceylan.


12.9.2010

Dnes jsem vyrazila za dětičkama na sraz německých KK do Mannheimu. Nakonec dorazila jen Belbetka a Claire, ale i tak to bylo moc milé setkání a děkuji páníčkům, že dorazili. Pár fotek z tohoto setkání KK najdete zde.


11.9.2010

Dnes proběhla krajská výstava v Liberci, které se zúčastnila Neldova dítka ve složení Belinka, Nelinka a Arnýsek. Belinka získala Vítěze třídy, Nelinka Krajského vítěze a Arnýsek také Krajského vítěze. Moc a moc gratulujeme a jedna hromadná fotečka pro dokumentaci:

 


5.9.2010

Dnes proběhl druhý srazík našich dětiček a kamarádů. Celkově se nás sešlo 14 KK a jedna borderka :)) Jmenovitě dorazili - Sabina s Gideonem a Shotíkem, Štěpánka s Aidíkem, Libuška s Blaise, Štěpán s Bascem, Renata se Ceylan, Šárka s Artynkou, Enynkou, Conynkou, Renata s vnukem Brontésem a nechyběla ani dnes kamarádka Pavla s Katy, která mi opět pomohla dovézt dětičky na místo srazu.
Ne moc povedené fotečky najdete zde. Většina je rozmazaná, hromadná se pro jistotu ani neuložila, holt fotografovi to dneska moc nešlo :)) Snad to příště bude lepší :))
Jinak se srazík výborně povedl, počasí vyšlo krásně, pejsci si náramně pohráli, my jsme probrali, co jsme mohli, v hospůdce se také příjemně sedělo a těším se, že si to časem opět zopakujeme!
Děkuji všem majitelům za skvělou péči o naše odchovance a za to, že si udělali čas a dorazili! Moc ráda jsem vás všechny viděla!!!


4.9.2010

Dnes slaví Yarinek své čtvrté narozeninky!! Přejeme vše nejlepší!!!


29.8.2010

Dnes proběhl první plánovaný sraz našich dětiček a kamarádů, dorazili všichni přihlášení, akorát Camillca s páníčky se drobet zapomněli a tak setkání s maminkou Lilinkou a ostatními proběhlo až skoro na úplném konci. Krásné fotečky najdete zde, jsou od páníčka Colea alias Viga, Ivana Růžičky. Ivane díky!
Celkově se nás tedy sešlo 13 KK a jedna borderka :)) Jmenovitě dorazili - Mirek s Anuškou, Lucka s Ivanem a Beratkou, Klára s Bailley, Kristýna s Markétou a Bofey, Ivana s Ivanem a Skipem s Colem a Odiem, Marie s Michalem a Clayem, Klára se Cindy a Lucia s Janem a Camillcou. Navíc se k nám přidala Neldova vnučka Bellonka. A za pomoc s dovozem lidiček a příjemnou společnost děkuji kamarádce Pavle Kubesové s borderkou Katynkou.
Srazík se výborně povedl, počasí vyšlo krásně, pejsci si náramně pohráli, my jsme probrali, co jsme mohli, v hospůdce se také příjemně sedělo a těším se, že si to časem opět zopakujeme!
Děkuji všem majitelům za skvělou péči o naše odchovance a za to, že si udělali čas a dorazili! Moc ráda jsem vás všechny viděla!!!


19.8.2010

Dnes oslavil významné výročí náš krasavec Nelsonek, neboť oslavil svoje již šesté narozeniny - moc a moc gratulujeme a těšíme se na dalších alespoň 6 let po boku tohoto úžasného psího gentlemana!!!


12.8.2010

Přidány fotky od Ivana Růžičky ze závodů obedience 7.8.2010 v Úhonicích, na některých je vidět, že opravdu nepršelo málo :))) Ivane díky moc!!!


8.8.2010

V sobotu 7.8. proběhl 1. ročník závodů obedience bez účasti Border kolií v Úhonicích. Počasí bylo jedním slovem příšerné - celý den pršelo, chvílema lilo, chvílema nebylo vidětn a krok, někdo měl to štěstí, že chytil menší déšť, my s Nelem a Lenka s Belinkou jsme schytaly pořádnou průtrž. Nejdřív jsem s Nelem ani nechtěla nastoupit na plac, ale zas když už jsme tam byli....tak jsme to šli zkusit. Nelísek mě naprosto překvapil, byl velice šikovný, poprvé za naše zkouškové snažení jsme měli chůzi u nohy za 8bodů:)), smůla přišla až později a v závěru jsme nasbírali tři nuly po sobě (že by na to měl vliv zesilující déšť:o)) a splnění zkoušky se opět nezdařilo. Celkově jsme získali 158.5 bodu a skončili na krásném 6. místě ze 13 závodících týmů :)) V mezičase jsme se zajeli podívat na Vigouška (Cole Grenay), roste do krásy myšáček, s paničkou zkoušejí různé triky a jsou oba moc šikovní.

V pondělí 2.8. jsem byla navštívit Edíka u něj doma. Je to moc hezký kluk, momentálně samá ruka, samá noha :)) Tráví spoustu času s páníky na procházkách a začal chodit na cvičák, kde je moc šikovný.

Upravila jsem stránku B vrhu, přidala fotogalerie štěňátek, kromě Bakarky, u té ji vytvořím dle možností co nejdříve na její stránce.


29.7.2010

Po dlouhé době pokus o aktualizaci:)) Léto je v plném běhu, tak není čas sedět u počítače, když je venku tak hezky.

17.7. jsme se s Nelískem a Ribinkou zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi, posuzoval srbský rozhodčí Nebojša. Nelsonka ve třídě vítězů porazil jeho krásný syn Arnold of Bohemia balada, k čemuž mu velice gratulujeme:)) Je vidět, že dítka jsou lepší než tatínek:)) A Ribinka ve třídě vítězů skončila na druhém místě s oceněním V2, resCAC.

V mezičase jsme hlídali jeden den Atynku (Cindy Grenay) a pak týden Edíka (Clay Grenay). Štěňátka rostou jako z vody a jsou to pěkná čísla:))

26.6. proběhl v Mladé Boleslavi otevřený klubový závod KCHCS - 1.Obedience Collie and Sheltie Cup, kde výborně zabodovaly Belinka s Nelinkou a jejich paničkou Lenkou!!! Belinka splnila zkoušku OB1 (a jako jediná splnila z KK bodový limit pro zkoušku) a v celkovém skóre skončila na krásném druhém místě!!! Nelinka vyhrála svou třídu OB-Z a jen o fous jí uniklo splnění zkoušky. Moc a moc gratulujeme!!! Krásná reportáž s videem na stránkách Lenky. My s Neldou jsme odstoupili, organizace drobet vázla a nástup na plac v pravé poledne mě vůbec nelákal, zvlášť, když jsme si těsně předtím, než nás zavolali, dali s Neldou chrupku ve stínu, taky jsme podle toho pak na place vypadali :o))


27.6.2010

Dnes slaví pro změnu Ribinka své páté narozeninky!! Přejeme vše nejlepší!!!


19.6.2010

Dnes slaví Lilinka své třetí narozeninky!! Přejeme vše nejlepší!!!
A nemůžeme zapomenout, že Mooník oslavil včera již své 6 narozeninky. Všechno nejlepší!!!


12. - 13.6.2010

Nelískova dcerunka Anabela of BB vyrazila na dvoudenní výstavu do dalekého rakouského Klagenfurtu, kde v sobotu zabodovaly s paničkou a získaly V1, CACA, CACIB a BOB a v neděli V1, CACA, resCACIB, čímž splnila podmínky pro získání Rakouského šampiona krásy!!! Moc a moc gratulujeme!!!

Všechna štěňátka z vrhu C jsou v nových domovech, přejeme jim hodně štěstí, radosti s páníčky a těšíme se naviděnou na nějakém srazíku :)) Plánujeme štěňátka po Lilince na příští rok - rádi bychom zkusili znovu štěstí v Anglii, snad se to tentokrát povede! :))

A ještě nesmíme zapomenout za skvělý sportovní úspěch tatínka našeho C vrhu - Skip se v neděli zúčastnil 1.ročníku Agility Collie Cupu a rovnou ho celý vyhrál!!! Moc a moc gratulujeme!!!


6.6.2010

Středoevropský pohár britských plemen - Nitra - Nelson V2, resCAC, Baccara VN1, BIS baby a Anabela of BB - V1, CAC, Středoevropský vítěz, BOB, 3.BIS!!! Moc a moc gratulujeme!!!

Baccara Grenay VN1, BIS baby

5.6.2010

Tak už jsme sbalili první batůžky a opustila nás první dítka. Začalo to již v pátek, kdy jsme odjeli na poslední společnou návštěvu tatínka a hned tam zůstal Colíček:)) Pro Cindinku si přijeli páníčci také k tatínkovi, kterého chtěli poznat naživo. Oba zvládli první noc na jedničku, venčí se většinou venku nebo na podložku a prozkoumávají svá nová útočiště:)) Těšíme se na novinky a fotečky. První fotky Cindy tady:

Dnes odjela další štěňátka. Jako první odjel Clay do Prahy, po něm Corinka do dalekého Gelsenkirchenu a k večeru Camillca také do Prahy. Držíme dětičkám palce, aby se jim v nových domovech líbilo a těšíme se na zprávičky!


2.6.2010

Dnes jsme byli se štěňátky na vyšetření očiček a všechna jsou prostá vše očních vad, které se u KK sledují. Máme radost:))


31.5.2010

Štěňátkům je 7 týdnů a jsou to už opravdoví pejsci:)) Máme za sebou čipování a první vakcinaci, všichni obojí zvládli s noblesou sobě vlastní a beze strachu. Paní doktorka je všechny prohlédla, u kluků zkontrolovala varlátka a všichni jsou v naprostém pořádku. Na dnes plánované vyšetření očí jsme museli posunout na čtvrtek ze zdravotních důvodů paní doktorky. 

7 týdnů :))

25.5.2010

Tak štěňátka už mají 6 týdnů, v neděli jsme vyrazili na socializační návštěvu k tatínkovi našich štěňátek Skipovi. Jeho páníček Ivan Růžička nám nafotil překrásně štěňátka, fotečky si můžete prohlédnout zde. Moc a moc za tyto nádherné fotky děkujeme a těšíme se na další návštěvu.

Tatínek našich štěňátek Escape Krásná louka v neděli odpoledne splnil poslední potřebnou zkoušku A3 pro potvrzení A3 šampiona, k čemuž velice gratulujeme nejen Skipovi, ale i jeho paničce a týmové hráčce Ivaně!!!!


18.5.2010

Naše štěňátka už mají 5 týdnů, jsou to už opravdoví pejsci, štěkají, vrčí, hrají si s námi, s hračkami, tahají se za uši, ocásky, návštěvám rozvazují tkaničky, okusují boty, prsty, nosy a vůbec je s nimi spousta srandy. Zatím nám moc nepřeje počasí, takže ven se moc chodit nedá, ale dnes v poledne vysvitlo sluníčko a oteplilo se a tak jsme vyrazili na krátký průzkum venkovního světa, fotečky naleznete zde.


16.5.2010

Dnes jsme měli srazík s našimi odchovanci z vrhu A a B:)) V plánu byla ZOO a následně přesun na cvičák pro vyzkoušení tunelu, áčka a jiných zábavných věcí a vůbec možnost se proběhnout na volno v bezpečném prostoru:)) Ráno se nás sešla většina před ZOO, prošli jsme ji skoro celou, malý i velký byli šikovní, neřešili lidi, jiná zvířátka, nejvíc se jim líbili ptáčci všeho druhu. V jednu jsme hromadně vyrazili na cvičák, kde už nás čekala Ivča od Skipa a začla další sranda. Všichni byli šikovní, tunel zvládli všichni na výborně, áčko i kladina se jim taky líbila a nejlepší bylo běhání a hraní si se sourozenci.
Pár fotek od Mirka od Anamur najdete zde. Další fotky snad přibudou časem.

Účastníci: Mirek Malý s Anuškou, Štěpánka Škopová s Aidíkem, Lucka Mottlová s Beruškou, Jirka Vrba s Blaise, Klára Bímová s Bailley, Štěpán Chadima s Bascem (většina plus rodinní příslušníci:)) a my s Ribinkou a Bakarkou:))

Děkuju moc všem, kdo dorazili, bylo vidět, že jsou štěňátka opečovávaná a milovaná a vše s páníčky je baví a za to všem majitelům ze srdce děkuji a těším se na další akci, kterou plánujeme na podzim a to pasení.

Další skvělou zprávou je to, že Anabela of BB dnes získala poslední potřebný CAC pro získání německého šampiona a to u britského rozhodčího Jimmyho Taita!!! Moc a moc gratulujeme a držíme palce na další úspěchy!!!


15.5.2010

V tento den proběhla tradiční klubová výstava v Řepči, které se zúčastnila ve třídě šampionů i Anabela of BB. Nelinka s Lenkou zabodovaly u předsedy francouzského klubu britských plemen P.Kerihuela na plné čáře a vyběhaly V1, CAC, Klub.vítěz, BOB a BIS!!!! Moc a moc gratulujeme, je to úžasný úspěch a Nelísek je na svou dcerunku i její paničku převelice hrdý!!!


13.5.2010

Štěňátka mají za sebou další odčervení, všechna mají kolem 2kg. Udělali jsme pár hromadných foteček, odkaz na ně na stránce štěňátek.


11.5.2010

Štěňátkům jsou čtyři týdny, je s nimi víc a víc srandy, poštěkávají, vrčí, už si krásně hrají s hračkami, honí se, mazlinkají se s námi i maminkou:)) Fotečky dodáme časem, momentálně nezvládáme fotit z časových důvodů. Na stránce štěňátek najdete alespoň dnešní výsledky genetických testů na CEA a MDR1, dopadly nám výborně!


3.5.2010

Štěňátkům jsou tři týdny, je s nimi víc a víc srandy, poštěkávají, vrčí, začínají si hrát s hračkami, jsou kouzelně nešikovná na svých ještě pořád vratkých nožkách :)) Fotečky z neděle naleznete na stránce štěňátek.


1. - 2.5.2010

V sobotu a neděli proběhl Jarní závod obedience při MVP Praha v Letňanech. Přihlásili jsme se s Nelsonkem do OB Z, kde soutěžila také Nelískova dcerunka Anabela of Bohemia balada. V hale byl velký hluk, rušno a nevěřila jsem, že to zvládneme. A jak se nám dařilo?
Cvik 1. - odložení do sedu po dobu 30 vteřin - 9,5 bodu
Cvik 2. - odložení do lehni po dobu 60 vteřin - 7 bodů - zvednutí se ze základní pozice během odpoutání, ale sám si znovu sedl:))
Cvik 3. - chůze u nohy - 0 bodů - to byla spíš parodie než chůze :)) - video nezveřejnitelné :))
Cvik 4. - odkládání psa za chůze do lehni - 9 bodů - panička o psa zakopla :)) - video (8 Mb)
Cvik 5. - přivolání (vzdálenost 20m) - 9 bodů - lehce křivé předsednutí - video (13 Mb)
Cvik 6. - vyslání do čtverce (z 5m) - 9 bodů - pomalejší zalehnutí - video (10,5 Mb)
Cvik 7. - přinášení předmětu - 10 bodů - to se nám fakt povedlo krásně :)) - video (5 Mb)
Cvik 8. - aport přes překážku - 5 bodů - Nelda vyběhl před povelem a panička mu nedala povel zpět, tak oběhl překážku - video (10Mb)
Cvik 9. - rozlišování - 0 bodů - panička místo "hledej" řekla povel pro podání, tak se Nelsonek snažil vše podat :)) - video (6 Mb)
Cvik 10. - ovladatelnost - 7 bodů - povel navíc - video ( 12 Mb).

Celkem jsme se umístili na 8.místě z 12 závodníků s 214,5 body (zkouška OBZ s výsledkem Dobře).
Za video velice děkuji Lence Ajmové!!!

Lenka závodila v sobotu s Nelinkou v OBZ a v neděli s Belinkou v OB1. S Nelinkou zvládly zkoušku OB Z a s 215 body se umístily na 7.místě z 12 závodníků (a porazily tak i Nelsonka:)). Belinka v neděli zvládla OB 1 a byla 4. ze 7 závodníků. Moc a moc holkám gratulujeme a držíme palce na další úspěchy!!!!


26.4.2010

Štěňátkům jsou již dva týdny, rostou jako z vody, už začínají koukat, poštěkávají, zkoušejí vrčet, jsou celkem hlučná banda:)) Lilinka se stará vzorně, začala línat, takže nestíhám uklízet:)) Fotečky z neděle naleznete na stránce štěňátek.


24.-25.4.2010

Kirican DiscDog Freestyle - čtvrtý ročník mezinárodních dogfrisbee závodů proběhl opět v Tovačově a zúčastnil se ho i Nelískův synek Atlantik Bila Kaífa "Atík" se svým páníčkem Markem Sajdokem! Moc jim to spolu sluší a je vidět, jak je to oba baví - video z jejich zápolení naleznete zde. Moc gratulujeme a držíme palce na další úspěchy.


17.4.2010

Fotečky z dnešního dne naleznete na stránce štěňátek.


13.4.2010

Dnes jsem byli se štěňátky a maminkou na kontrole u naší paní doktorky a vše je v pořádku. Štěňátka už mají svá jména a první fotečky z dnešního dne naleznete u nich na stránce.


12.4.2010

Dnes odpoledne se narodila štěňátka Lilince. Máme 2 trikolorní kluky a 5 holek - 2 zlaté a 3 trikolorní. Více brzy na stránce štěníků.


11.4.2010

Dnes Anabela of Bohemia balada získala další CAC potřebný na německého šampiona a nejen to - od maďarské rozhodčí Ildiko Muszlai získala kromě toho i CACIBa a BOBa!!! Moc a moc gratulujeme!!!


9.4.2010

Dnes jsou našemu "A" vrhu - Anamur, Aidain a Ashley - 2 roky. Velice gratulujeme a přejeme jim i jejich páníčkům hodně štěstíčka, zdravíčka a spoustu společné radosti a těšíme se brzy naviděnou při nějaké společné akcičce. Děkuji za skvělou péči!


7.4.2010

Dnes je Egitce 6 let, přejeme jí do dalších let hodně zdraví a doufáme, že tu s námi ještě dlouho bude. Také slaví 6.narozeniny tatínek našeho očekávaného C vrhu Skip (Escape Krásná louka) - i jemu přejeme hodně štěstí, spoustu úspěchů v agility a těšíme se na štěňátka.


3.4.2010

Dnes se Nelsonkova dítka zúčastnila XI.Pojizerské krajské výstavy a to ve složení Arnold of BB, Anabela od BB a MSM Beatrix Lady a jak dopadla? Arnold získal V1, vítěz třídy, Krajský vítěz, Belinka získala V1,vítěz třídy a Nelinka V1, vítěz třídy a Krajský vítěz! Moc a moc gratulujeme!!!


29.3.2010

Všechna štěňátka už jsou v nových domovech. Na jejich stránečce mají přidané fotečky, budeme průběžně doplňovat další.

O víkendu jsme po víc jak dvou letech vyrazili s Nelískem zase jednou na výstavu a vzali jsme s sebou i Ribinku. Jeli jsme s kamarádkou Sabinou a její krasavicí Mery. Na výstavě bylo přihlášeno 14 KK, Nelsonek získal V1, CACL, CACIB, Nejlepší pes a Cruft kvalifikace 2011 a Ribinka V1, CACL, čímž oba splnili podmínky pro udělení titulu Šampion Lucemburska:)) Mery si vyběhala V1, CACL, CACIB, Nejlepší fena, Cruft kvalifikace 2011 a BOB a také je šampionkou Lucemburska!:))


20.3.2010

Dnes proběhla členská schůze našeho klubu (Klub chovatelů collií a sheltií Praha), jejíž součástí bylo i vyhlášení klubové soutěže Pes roku 2009. Nelískova dcera Anabela of Bohemia balada se stala nejlepší dospělou fenou KCHCS Praha roku 2009!!! Moc a moc gratulujeme Nelince i její paničce a držíme palce na další úspěchy.
Další Nelískova dítka se umístila díky malému počtu objetých výstav na těchto pozicích:
Artemis of Bohemia balada v dospělých fenách na 10.místě a Arnold of Bohemia balada v dospělých psech na 11.místě. Gratulujeme!


17.3.2010

Většina štěňátek už nás opustila a užívá si svých nových páníčků a zábavy s nimi.

Mezi naše fenky jsme přidali naší novou naději Baccaru Grenay. Pokud vše půjde jak má, budeme k vidění na výstavách, zkusíme pasení a obedienci:))


10.3.2010

Dnes jsme vyrazili se štěňátky na kontrolu očí a všechna jsou naprosto zdravá, z čehož máme radost!


9.3.2010

Dnes je štěňátkům 7.týdnů, rostou jako z vody. Odpoledne jsme vyrazili na menší průzkum zahrady, protože tu krásně svítilo sluníčko a lákalo ven. Miminka prozkoumala co stihla, proběhla se s velkejma pejskama včetně maminky a padla za vlast. Fotečky z venku na stránce štěníků.
Ještě nás čeká večer očkování a zítra vyšetření očí.


5.3.2010

Dnes jsme byly s Lilinkou na sonu a máme potvrzenou březost:)) Štěňátka vrhu C by se měla narodit kolem 11.dubna:)) V případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení mne neváhejte kontaktovat.


2.3.2010

Dnes je štěňátkům 6.týdnů, rostou jako z vody. Dnešní den pro nás byl velmi náročný neb jsme vyrazili hromadně na návštěvu kamarádky Sabiny, aby měla štěnda socializační projížďku a zároveň jsme se se Sabíkem pokusily nafotit první pokusy o postoj, za což jí náleží veliké díky, neboť mnohdy to byl nadliský výkon, mimča byla rozespalá, drobet rozhozená z cizího prostředí a klece, na které při focení stála:)) Ale mimo klec řádila svorně s Tomínem až z toho některá únavou usnula (viz. Bofinka na úvodce:))) Některá mimča mají drobnou lokální reakci na očkování (podkožní boule, u Bofinky je to vidět i na fotečkách:)) Ale masírujeme co to jde, snad se to brzy zatáhne:)) Fotečky na stránce štěníků - jednotlivé i hromadné.


27.2.2010

Štěňátkům už bude za chvíli 6.týdnů, panička bohužel lehla znovu s chřipkou, takže fotečky z 5.týdne nemáme, ale pokusíme se to vynahradit v 6.týdnech. Dnes štěňátka zvládla návštěvu veteriny, čipování a očkování proti psincovému kašli. Byla moc šikovná, zvládla velice dobře i první cestu autem (pokud nepočítám první kontrolu na veterině po porodu:))).

Společnost SOF.Anubis, s.r.o. vyhlásila nultý ročník soutěže o titul TOP Coursing Runner 2009 - soutěž o neoficiální titul pro všechny, kdo nemohou získat oficiální titul Coursingový vítěz ČMKU. Titul Coursingový vítěz pro nechrty bylo možné naposledy získat za bodovací závody uskutečněné v roce 2008. Podmínky pro účast splnily jak Belinka tak Nelinka, přihlásila je panička do této soutěže a holky se umístili na 1.(Belinka) a 2. (Nelinka) místě!!! Obrovská gratulace, Nelsonek je na své dcerky moc a moc hrdý a my samozřejmě také!!!!

Bela a Nela - Coursingový vítěz 2009

17.2.2010

Pár hromadných a hracích foteček ze dneška najdete tady.


16.2.2010

Štěňátkům jsou už 4 týdny a mají za sebou druhé odčervení, zvládli ho na jedničku, ani moc neprskali:)) Kromě dvou holek mají všichni už přes 2kg a nejmenší holky je rychle dohání:))


13.2.2010

Štěňátka mají doplněny fotky ze 3.týdne na své stránečce, moc za ně děkuji mé kamarádce Natálce, bez jejíž pomoci by nebyly.:)) Všechna štěňátka už mají přes 1kg, začínají kousat a už je s nimi sranda. Akorát panička je nemocná, tak si to moc neužíváme.


11.2.2010

Štěňátka krásně rostou, už si víc hrají, poštěkávají na nás, vrtí ocásky a vůbec už z nich jsou malí pejsci se vším všudy:)) Pár hromadných foteček z úterý naleznete zde, na doplnění sólo fotek pracujeme:))

Lilinka je nakrytá Skipem, zda bude březí poznáme cca za měsíc, kdy půjdeme na sono. V případě zájmu o štěňátko naleznete informace k plánovanému C vrhu zde.


6.2.2010

Belinka se svou paničkou Lenkou dneska zabodovaly na zimním závodě obedience v Brně - obsadily krásné druhé místo v kategorii OB1!!!! Moc a moc gratulujeme!!! Video ze závodu naleznete zde.

Bela_OB1_Brno2010 Bela_2.misto_OB1_Brno2010

Štěňátka měla už první návštěvy nových páníčků, momentálně jsou všechna zadaná. Již vyzkoušela i první opravdickou baštu, zatím se zdá, že jim chutnalo:))

Brzy budeme krýt naší Lilinku, v případě zájmu o štěňátko naleznete informace k plánovanému C vrhu zde.


5.2.2010

Dnes nám dorazily výsledky testů, výsledky naleznete u jednotlivých štěňátek na jejich stránečce.


2.2.2010

Štěňátkům už jsou dva týdny, všichni už koukají, půlka už pobíhá po celé bedýnce a začínají se pomalu vzájemně okusovat, ochutnávat okolí a zkoušejí štěkat a vrčet...zatím to zní komicky, ale snaha je:)))
Fotečky z dnešního dne na stránce štěňátek.


28.1.2010

Tak Lilinka asi záviděla Ribince miminka a začala hárat dřív. Cca za 14 dní vyrazíme na krytí ke Skipovi, doufáme, že se vše zadaří tak jak má a na začátku dubna se narodí C vrh Grenay.


26.1.2010

Tak už je nám první týden, všichni hezky přibírají a Blaise s Belbetkou už začínají pomalinku rozlepovat očíčka:)) Basco je z miminek nejaktivnější, už zvládá první krůčky na zatím ještě vratkých tlapinkách a také je největší a nejtěžší ze všech, však je to také kus chlapa:)) Fotky ze dneška naleznete tady.


20.1.2010

Tak nejmenší pejsek Bernie to nezvládl, tudíž máme jen 7 štěňátek. První fotky ze dneška naleznete zatím tady.


19.1.2010

Dnes se narodila štěňátka - 6 holek a pouze 2 kluci. Jeden kluk je velmi malý a nejsme si jistí, zda přežije, uděláme co se dá.


17.1.2010

Dnes Nelískova dcerunka Anabela of Bohemia balada zabodovala na mezinárodní výstavě v Norimberku, kde u rozhodčí Ursuly Langer vyběhala V1, CAC, CACIB a BOB!!! Moc a moc gratulujeme!!!


16.1.2010

Ribinka je větší a větší, ale zatím se tváří, že porod se jí zatím netýká, tak uvidíme, kdy se rozhodne ukázat nám miminka.


6.1.2010

Abušce a všem jejím sourozencům přeje tatík Nelsonek vše nejlepší k 3. narozeninkám:)) Do dalších let hodně zdravíčka, radosti s páníky a úspěchů!!!


4.1.2010

Vyfotili jsme Ribinku, jak se hezky kulatí (viz. foto). Cca za dva týdny by se měla narodit štěňátka:))


1.1.2010

V novém roce přejeme vám všem hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů jak v osobním tak i profesním životě a to samé všem vašim zviřátkům! Pavla, Jarda, Nelson, Egret, Ribbie a její nenarozená štěňátka, Yari, Lili, Abuška a Šmudlinka.


Aktuality 2009

Aktuality 2008

Aktuality 2007

Aktuality 2006

Aktuality 2005Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox