Aktuality 2011

Venčení Stromovka - 28.10. - sraz ve 13:00 u tramvají jako vždy

Plánovaná a na srazu slíbená procházka v Praze :))) Už se pár lidí nahlásilo, tak hlavně nezapomeňte dát vědět, zda dorazíte, abychom věděli na koho čekat.


2.10.2011

V pátek 30.9.2011 zemřel "náš" Bob. Bylo mu skoro 12 let. Moc děkuji Daně Kovaříkové za skvělou péči o něj za poslední rok!!!


28.9.2011

O víkendu 24. - 25.9.2011 proběhl další srazík Grenayáčků a dítek Nelíska. Nakonec dorazila jen menší část přihlášených kvůli nemocem (sama jsem byla marod, takže to naprosto chápu :))), příště to musíme naplánovat na teplejší období. Část dorazila již v pátek, v sobotu ráno jsme po deváté vyrazili k Ivaně Horské pasáčkovat, postupně tam dojeli i ostatní. Pasení bylo super, všichni byli šikovní. Velký dík patří Ivaně za trpělivost a čas, který nám věnovala. A také za skvělou radu ohledně Hospody u Oldy v Božanově :))) tam to bylo naprosto boží :)) V hospůdce jsme se drobet zasekli, takže sranda závody probíhaly skorem po tmě, ale i tak jsme si užili srandu a snad se to všem líbilo. Všichni byli velice šikovní!!!! Děkuji všem, co dorazili a těším se na další srazík!!! Zatím pár fotek z pasení, časem přidáme další.


12.9.2011

S Ribinkou jsme si udělaly začátkem srpna krycí výlet znovu do Holandska a byť vše proběhlo naprosto excelentně, tak dnešní sono bohužel opět březost nepotvrdilo :(( Potřetí to asi zkoušet nebudeme, i když mne osobně to velice mrzí :((( Maik je nádherný pes, ale asi si prostě s Ribinkou nesedí. Letos se mi opět nedaří tak, jak bych chtěla.


4.9.2011

Yarinek dnes slaví již 5. narozeninky! Pořád je to stejný klaun a stále se usmívající plesnivec:)) Hodně štěstí do dalších let!


19.8.2011

Nelsonek slaví své 7.narozeninky!!! Moc a moc gratulujeme jemu i Vicky (mamince Lilinky) a dalším sourozencům z tohoto vrhu a přejeme hodně zdraví, štěstí a srandy s páníčky a doufáme, že tu s námi budou ještě aspoň jednou tak dlouho!!!


10.8.2011

Dnes máme velmi smutnou novinku - dne 5.8.2011 zemřela Collie's of Sealand Zuy-Zita Smooth "Zita" - maminka Nelíska, babička Lilinky, vrhů B Mighty Spring Meadow, A Bila Kaífa, A of Bohemia balada, F of Bohemia balada a A Glarika a prababička vrhů A a B Bohemia Elenor, D of Bohemia balada, C Grenay a mnoha dalších, ve kterých zanechala svůj otisk a díky tomu nebude nikdy zapomenuta! Zita byla krásná, noblesní fenka, která milovala svou rodinu, agility a byla vždy pro každou srandu. Byla mou první trikolorní KK, kterou jsem ve svém životě pohladila a dotkla se nejen mé ruky, ale i srdce. Ovlivnila celkem zásadně můj pohled na KK a v podstatě byla na počátku i založení naší chovatelské stanice. Bude mi velice chybět.....


29.7.2011

Plánujeme druhý pasací srazík Grenay - více informací na stránečce Srazy.


11.7.2011

Opět špatné zprávy z Anglie - vybraný pejsek Piper (Manordeifi Smart Guy at Southcombe) pro naši krásku Lilinku onemocněl a nebude možné jen použít na krytí :(( jsem z toho velice smutná, neb Piper byl téměř dokonalý představitel typu KK, který se mi velmi líbí. Držíme Piperovi palce, aby byl brzy zdráv a budu tajně doufat, že to vyjde třeba v budoucnu.......A tak jsem zas na začátku.....nebo možná na konci......chjo.....takže vrh E zatím bez uvedení otce. Snad to vyjde aspoň Ribince....


3.7.2011

Dostali jsme skvělé zprávy z Německa - Belinka (Belbet Grenay) byla vyšetřena na DKK a výsledek je HD A!!! Moc a moc gratulujeme Heike a máme velkou radost ;))

25.6. se zúčastnila Beratka Mezinárodní výstavy v Brně a získala v mezitřídě V2, resCAC, porazila ji Nelískova krásná vnučka, takže je to v rodině:)) Gratulujeme Berušce s Luckou a držíme palce na příště ;)

Mezi naše fenky jsme přidali Akimku :))


27.6.2011

Ribinka dnes oslavila své již 6.narozeninky!!! Moc a moc gratulujeme a těšíme se na dalších alespoň 6 let vedle této jemné a milé fenulky!


19.6.2011

Lilinka dnes slaví již čtvrté narozeninky, gratulujeme!!

18.6. se zúčastnila Beratka Klubové výstavy Moravskoslezského klubu v Hradci Králové a získala v mezitřídě V1, CAC. Gratulujeme Berušce a Lucce!!!

V tento den se zúčastnila své první výstavy také Nelískova dcerka Fabien of Bohemia balada v dalekém Švédsku a získala na své první výstavě BOB-puppy a BIS-1 puppy. Moc a moc gratulujeme majitelce Ann-Louise Oskarsson (Top Fashion kennel).

10. - 12.6. proběhla výstava v maďarském Komárom, kde se v neděli ve třídě štěňátek předvedla naše Akimka a získala VN1 a Nejlepší štěně výstavy, moc děkujeme Katě a Monique za skvělé předvedení a fotky.

5.6. proběhla výstava v Klatovech, které se za nás účastnily Berat a Blaise, obě v mezitřídě. Beratka získala V1, CAC a dokončila tak Junioršampiona CZ, Blaisulce opět zlobilo ouško, jinak se panu rozhodčímu moc líbila, získala VD2 s moc hezkým posudkem. Moc a moc gratulujeme!!!


2.6.2011

Poslední dobou není čas aktualizovat, tak jen zkráceně:

28.5. jsme si udělali s Grenayáčky a našimi kamarády malý srazík v Pticích. Zúčastnili se Ivča, Ivan, Kristýna a s nimi Skip, Odie a Vigo (Cole Grenay), dále Madla, Michal s Edíkem (Clay Grenay), Libuška s Blaisou, Veronika s Arinkou Glarika (Nelískova dcerka:))) a za nás Lilinka. Procházka byla příjemná, fotky snad budou časem u páníků Vigouška :))


15.5.2011

Všechna štěňátka po Nelískovi a Calistě už mají své nové domovy. Akimka zůstává ve spolumajitelství, některé možná potkáme i na výstavách.

Belbetka odjela také do nového domova, opět v Německu, ale tentokrát u naprosto úžasné rodiny, myslím, že nyní už se bude mít jen a jen skvěle. Držíme palce na výstavy a těšíme se brzy naviděnou!

Pár dětiček vyrazilo o víkendu na výstavy - 14.5. na MVP Praha získal ve třídě mladých Cole Grenay VD4, Berat Grenay také ve třídě mladých získala V2 a Blaisulka na své výstavní premiéře kvůli stojatému oušku VD3, jinak má hezký posudek.

15.5. proběhla Klubová výstava KCHCS v Řepči, kde Cole Grenay ve třídě mladých získal V1, CAJC, Bailley také ve třídě mladých získala V2 s krásným posudkem a následně prošla bonitací a je zařazena mezi chovné fenky. Všem majitelům děkuji a velice gratuluji!!!! Jsem na vás na všechny hrdá a pro mě jste ti nejkrásnější a vždycky budete!


2.5.2011

Fabinka už má své páníčky. Všem zájemcům děkujeme za zájem, další štěňátka naleznete na www.kratandy.cz


23.4.2011

Naše překrásná Berat Grenay se zúčastnila mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích a získala ve třídě mladých V1, CAJC!!! Moc a moc Lucce s Beruškou gratulujeme a držíme palce na další úspěchy!!!


12.4.2011

A abychom těch přání neměli málo, tak dnes je to přesně rok, co se na svět vykulila štěňátka našeho C vrhu - Cole, Clay, Ceylan, Corina, Claire, Cindy a Camilla. Bohužel Corinka se těchto svých narozenin nedožila, ale i přesto přejeme všem jejím sourozencům hodně štěstí, zdraví a dlouhý krásný život!!!

V neděli 10.4. jsme se s Clayem a Camillcou zúčastnili mezinárodní výstavy v rakouském Wieselburgu a oba naši odchovanci uspěli na výbornou a získali V1 Jungedbester!!! Moc a moc gratulujeme a děkuju za skvělou prezentaci!!!


9.4.2011

Dnes slaví 3 roky od svého narození naši Áčkaři!!! Anamur, Aidíkovi i Ashley přejeme všechno nejlepší, hodně radosti a zábavy s páníky a těšíme se zase na setkání na nějakém srazíku!!!


7.4.2011

Dnes slaví již 7. narozeniny naše milá Egitka!!! Přejeme jí všechno nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka, aby tu s námi dlouho byla!!! Stejně tak přejeme všem našim sourozencům a hlavně tatínkovi našeho C vrhu Skípovi (Escape Krásná louka)!!!


28.3.2011

Anabela of Bohemia balada byla vyšetřena na MDR1 a je pouze nosič(+/-)! Máme radost a děkuju Lence, že do toho šla!!!


27.3.2011

Anabela of Bohemia balada dnes splnila podmínky pro šampiona Lucemburska. Moc a moc gratulujeme.

A abych si náhodou nemyslela, že toho mám málo, tak se dnes vrátila domů po roce a 2 měsících Belbetka, protože byla moc aktivní....jsem z toho hodně zklamaná a nechápu to....jen doufám, že Belinku smečka přijme a pokud ano, tak tu asi zůstane....nechci jí přidělávat další trápení, když bych třeba narazila na podobné majitele.


17.3.2011

Dnes jsme dostali velice smutnou zprávu z Německa - dne 4.3.2011 zemřela naše krásná Corina Grenay, zřejmě na otravu. Jsme z toho velice smutní a hluboce soucítíme s majitelkou Judithou a celou její rodinou.
Corinka byla smíšek a rarášek, který nevydržel na jednom místě v klidu a rozveselovala vždy celou rodinu. Stále nechápu, že už jí nikdy neuvidím, stejně jako naší Abušku.....nechápu proč se tohle děje....proč teď....proč takhle naráz....


11.3.2011

!!!! IntCh. MultiCh. Anabela of Bohemia balada získala
titul RESERVE BITCH CHALLENGE CERTIFICATE na Cruft's 2011
(tzn. byla vybrána jako druhá nejlepší fena KK ze všech vítězek tříd)
ve velké konkurenci velice kvalitních zvířat!!!!
!!!!Lence a Nelince moc a moc gratulujeme a tatínek Nelísek se dme neskutečnou pýchou!!!!
!!!!Velká gratulace letí i chovatelce Sabině Havlíčkové, ch.s. of Bohemia balada!!!!
Takový úspěch nemá v ČR u KK obdobu!!!!


6.3.2011

Dnes byl pro nás velmi radostný a významný den - v 6 hodin ráno se narodil Mischel Smart Shelby - náš nový koňský kamarád!!! Chovatelce Míše Pešíkové, mamince Elišce i tatínkovi Zorrovi ze srdce děkuju za tento krásný poklad!!! Díky tomu jsme přidali stránečku Koně, kde se dočtete o koníkovi Moonovi.


2.3.2011

Dnes byla štěňátka po Nelískovi a Calistě na klinickém vyšetření očí a jsou všechna CEA, PRA, KAT prostá!


27.2.2011

Dnes jsme vyrazili na výstavu do dalekého Grazu s Lilinkou a jejím synkem Edíkem (Clay Grenay) s jeho paničkou Madlou. Počasí vyšlo suprové, cesta byla pohodová a výstaviště drobet nacpané :)) Edík na své první výstavní premiéře ve třídě mladých díky zlobivému stojatému oušku získal Velmi dobrou a hezký posudek s poznámkou, že potřebuje ještě čas. Lilinka získala V1, CACA, resCACIB a splnila tak podmínky pro udělení Rakouského šampiona krásy. Ještě jednou velice děkuju Madle a Edíkovi za skvělý den a vzpruhu, kterou jsem moc potřebovala!

Bohužel máme i velice smutnou zprávu - 23.2. zemřela při srážce s autem naše Abuška - velice nám chybí ;(((


14.2.2011

se narodil F vrh v ch.s. of Bohemia balada po našem Nelískovi a krásné zlaté Gayince. Narodilo se dohromady 6 štěňátek, z toho jsou 4 fenky a 2 pejsci. Všichni jsou díky mamince zlatí, mají krásné vybarvení a dlouhé ocásky po tatínkovi :)) Více informací u chovatelky Sabiny Havlíčkové.


6.2.2011

Máme za sebou rušný týden. Ve čtvrtek jsme se byly podívat s budoucí paničkou jedné fenečky na dětičky po Nelískovi, fotečky ze 3 týdnů naleznete zde. Za fotky děkuji Zuzce Chalupové!

A o víkendu se zúčastnila své první výstavy naše krásná Berat Grenay a hned na první výstavě získala V1, CAJC, Crufts nominace 2012, JBOB. Moc a moc gratulujeme Berušce i páníčkům a děkuju Lucce za super předvedení té naší divošky :)) Pár fotek z Brna ne moc dobré kvality najdete tady.

A v neděli naší radost doplnila o překrásný výsledek Lenka s Nelinkou (Anabela of Bohemia balada), když vyhrála 3.místo v závodě v kategorii OBZ a splnily zkoušku na velmi dobře!!! Velká gratulace letí od nás i tatínka Nelíska!!!


1.2.2011

Dnes jsme byly s Ribinkou na sonu a bohužel Ribinka není březí:(( Snad to vyjde příště.


19.1.2011

Dnes slaví naše Béčka (ale jen podle jména, jinak jsou velké to šikulky) své první narozeninky. Tak přejeme vše nejlepší naší Bakarce, Bailley alias Báje, Belbetce alias Zuri, Beratce alias Berušce, Blaisulce, Bofince alias Zoe a samozřejmě našemu jedinému chlapákovi Basíčkovi :)) Těším se na brzké shledání s vámi všemi!!!


16.1.2011

Dnes cestou z Výboru Klubu, kde jsem opět pochopila, že lidská zloba a zášť jsou nekonečné, jsem narazila na paní Blanku Vančovou, která se snažila odchytit na silnici cca 9letou pitbulteriérku a poskytnout jí prozatimní domov. Podařilo se mi fence nasadit vodítko, byla velice milá, mazlivá, ale odmítla nastoupit do auta paní Vančové. Zato náš skrz naskrz psí Cleofášek se jí velice zalíbil a pro změnu z něj odmítala vystoupit. A tak jsme si udělaly společný výlet do Stochova, kde paní Vančová bydlí a fenku jsem k ní odvezla. Na zahradě a doma se chovala nově pojmenovaná Barunka jakoby tu byla odjakživa. Uvidíme, zda ji bude někdo hledat. Pokud by někdo z okolí Horního Bezděkova, Bratronic, Bělče, Lhoty či Dolního Bezděkova postrádal cca 9letou zlatou pitbulteriérku, na krku měla cca 3cm široký používaný kožený obojek bez známky či kontaktu, je velice přítulná, poslušná, kulhá na levou zadní nohu, ozvěte se mi, předám kontakt na paní Vančovou. Děkuji za to, že stále ještě jsou lidé, kteří bez váhání poskytnou pomocnou ruku i zcela cizímu zvířeti!!!


12.1.2011

Nelsonek se stal otcem vrhu A Glarika. Calistě se narodilo 9 štěňátek - 6 holek (3 blue merle, 3 triko) a 3 kluci (2 blue merle, 1 triko). Moc a moc gratulujeme a těšíme se na muchlovačku :))

Nelson's puppies:))

Tady se navíc můžete podívat na fotečky z našeho krycího výletu s Ribinkou :))


6.1.2011

Abušce a všem jejím sourozencům přeje tatík Nelsonek vše nejlepší k 4. narozeninkám:)) Do dalších let hodně zdravíčka, radosti s páníky a úspěchů!!!


4.1.2011

Na Nový rok jsme si Ribinkou udělaly prima výlet do dalekého Holandska. Cesta nebyla úplně snadná, rozhodnutí bylo dosti na rychlo, ale vše se podařilo a tak se můžeme těšit cca za měsíc na sono, zda nám potvrdí březost. Více k očekávanému vrhu na stránce očekávaného vrhu.

 

1.1.2011

V novém roce přejeme vám všem hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a úspěchů jak v osobním tak i profesním životě a to samé všem vašim zviřátkům! Pavla, Jarda, Nelson, Egret, Ribbie a její nenarozená štěňátka, Yari, Lili, Abuška, Bakarka a Šmudlinka.


Aktuality 2010

Aktuality 2009

Aktuality 2008

Aktuality 2007

Aktuality 2006

Aktuality 2005Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox