Dollom Moonlight "Můn, Můník"

Plemeno Welsh Part Bred (75% velšské krve)
Chovatel Mojmír Fiala, Dollom stud
Datum narození 18.6.2004
Otec Frankenshöhs Top Secret (šiml)
Matka Dollom May Magic (ryzka)
Otec matky Menai Double Magic
Barva palomino, 4 bílé ponožky, lysinka
Pohlaví valach
KVH 142cm
Výstavy Řitka 2007
Majitel Martina Vyštajnová

Moona jsme koupili v červenci 2006 rovnou z pastviny jako polodivokého dvouletka. Původní plán byl nechat ho dorůst, časem mu připravit ustájení doma a splnit si tak svůj dětský sen - mít koníka doma a moct vyrážet kdykoli ven na procházky, vyjížďky, nebýt na nikom závislá a nemuset se neustále přizpůsobovat, což prostě v ustájení v nájmu tak vždycky je.

Mooník byl velice učenlivý a hodný koník, pár střetů taky proběhlo, byl to přeci jen hřebec, ale prostě jsme si rozumněli a byly to skvělé časy.

Přestěhování domů ale nedopadlo nejlépe, z výstavy jsme si přivezli chřipku, na kterou nebyl od mala proočkován a léčba se táhla skoro rok. Nakonec pomohlo převezení na pastviny, ale ty byly daleko na každodenní dojíždění a tak na jaře začal hřebčit a musel se vykastrovat. Pak se vrátil zpátky do Ptic, kde se měl začít obsedat. Bohužel jsem pak podlehla přemlouvání zájemce o jeho koupi (a to i díky pár "dobrým" radám) a prodala ho. Pak šel Moon chvíli z ruky do ruky, bohužel se neměl vždycky úplně dobře. Nyní je v majetku Martiny Vyštajnové, jezdí ho její dcera Alžběta a tvoří spolu skvělou dvojku. A také velmi úspěšnou, závodí jak v parkurech, tak crossu, tak drezúrách. V roce 2011 vyhráli 1. místo na MČR pony Zduchovice v drezúrní soutěži děti 8 - 12 let na pony do 148cm! Odkaz na video - 1. kolo , 2. kolo

Optimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox