Turella's Yari "Jari, Jarinek, Jarísek"

Fotogalerie

Chovatelka Claudia Schmidt, Turella's, Německo
Datum narození 04.09.2006
Otec Honey Melon Hartley Henry "Tico"
Matka Turella's Nordic Flower "Rose"
Zdravotní záznamy CEA, PRA, KAT free (7týdnů), CEA DNA Normal, MDR1 +/-
Plemenná kniha ČMKU/CK/133/-06/06
Výstavy

-

Zkoušky

-

Rodokmen

Podrobný rodokmen naleznete zde

Chovnost

neplánujeme

Štěňátka

-


Yarinka přivedla do našeho života víceméně náhoda. Se spřátelenou chovatelskou stanicí of Bohemia balada jsme chtěly krátkosrstku z linie Honey Melon Hartley Henry "Tico", který se nám velice líbí a tak jsme si u Claudie Schmidt v chovatelské stanici Turella's zamluvily štěníka. Nakonec se vše zamotalo tak, že toto štěndo mělo jít bydlet k nám a tak sem si vybírala budoucí posilu svého chovu sama. Yarinek mne od první fotky zaujal svou dokonalou barvou a malinkou hvězdičkou na malém čele. Je to krásný zástupce blue-merle krástkosrstek, s pravým očkem napůl modrým.
Yarinek je také velmi ochotný pro jakoukoli srandu, i když oproti Nelískovi není tak odolný vůči tlaku či náročnějším požadavkům. Ale vyvažuje to svou absolutní oddaností a někdy až komickou snahou se mi zavděčit vším jiným, co už umí dobře.:))) S Yarinkem plánujeme také obedienci jako s Nelsonkem, také bych s Yarinkem ráda zvládla alespoň OB-1 a navíc bychom rádi zkusili stopování. Vloha pro pasení se u něj zatím neprojevila, ale bude s námi k ovečkám jezdit, jestli se nenastartuje.
Yarinek je po úrazu čelisti, který způsobil deformaci jeho horní čelisti, takže naše naděje na výstavní kariéru vzaly za své. Nevadí, budeme se věnovat jiným zálibám, možností je spousta.Zpět na naše pejsky a důchodceOptimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox