Krátkosrstka   

Home
Novinky
Plemeno
  Historie
  Standard
  Povaha
  Zdraví
  Dědičnost barev
  Články

Chov v ČR

  Chovatelské stanice
  Štěňátka + odchovy
  Import
  Krycí psi

Chov ve světě

  Chovatelské stanice
  Štěňátka
  Krycí psi

Rodokmenovník

Výchova štěněte
  Odběr
  Doma
  Socializace
  Časté dotazy

Akce, výstavy

  Proběhlé
  Chystané

Odkazy

Kontakt

Návštěvní kniha

 

Odběr štěníka od chovatele

 

Většinou se odebírá štendo ve věku 7 - 10 týdnů. Dříve je to nevhodné vzhledem k vývoji štěníka a později můžou být problémy s navázáním plnohodnotného vztahu s novým členem naší smečky.

Pro štěníka si přijedeme vybaveni dekou, hračkami, obojkem a vodítkem a samozřejmě nejlépe autem s dobrým řidičem. Je dobré, když se na štěndo můžeme jezdit dívat již během odchovu u chovatele a zvykat jej na sebe. Chovatelé nám většinou dají na cestu nějakou hračku  nebo věc, na kterou bylo štendo zvyklé (my dostali deku a misku:)) a jakmile si dají poslední sbohem s mámou, tak můžeme vyrazit na cestu do nového domova.

Cestou, zvláště jedeme-li dál, je dobré několikrát zastavit, pejska provětrat a vyvenčit...raději zatím na vodítku, aby se nestalo něco nemilého. U krátkosrstek je taková zvláštnost...hodně slintají při jízdě autem. Není to u nich pravidlem, jsou jedinci, kteří neslintají, ale štěníci většinou ano. Z toho důvodu je dobré být vybaven hadry na utírání tlamičky a tlapek, plus mít vystlané auto dobře savým materiálem. Pokud vezete štendo v zimě, dávejte obzvláště pozor při zastávkách a pod, aby nebylo durch mokré a nenastydlo vám!!

Pejska hlavně při dlouhé cestě napájíme buďto vodou, nebo se mi osvědčil lehce oslazený ne moc silný černý čaj (Nelda po něm přestal slintat:)).

 

Cesta vlakem je o něco náročnější...musíme se vybavit i něčím na utření případných nehod. Vhodné je například vystlání podlahy kupé novinami, které potom jen sbalíte a vyhodíte. Pokud chceme jet pro pejska, je třeba se vyhnout obvyklým špičkám v neděli, pondělí a pátek a zvolit raději jiný den. Při daleké cestě je dobré mít tak po 3hodinách půlhodinku pauzu, aby se pesan venku trochu vylítal před další cestou, případně vyvenčil apod.