Štěňátka

Momentálně nemáme ani neplánujeme žádná štěňátka.
Cindy Grenay 6 týdnů Clay Grenay 6 týdnů Aidan Grenay 7 týdnů


Odchovaná štěňátka - "B MSM 2005" , "A 2008" , "B 2010" , "C 2010"


Čas od času máme v naší malé chovatelské stanici štěňátka. Krátkosrsté kolie chováme pouze s průkazem původu (PP) pod FCI prostřednictvím Klubu chovatelů collií a sheltií Praha (res. ČMKU).

Výběr rodičů je pro nás velmi důležitý, snažíme se využívat co nejširší spektrum krycích psů nejen v ČR, ale hledáme potencionální otce našich vrhů i v zahraničí. Důležité jsou pro nás jak stavba těla rodičů, tak jejich povaha a samozřejmě rodokmen (snažíme se hledat krev, která není moc používaná a pokud možno se vyhnout blízké liniové plemenitbě) a zdravotní profil, aby i štěňátka byla zdravá. Nejsou pro nás důležité výstavní výsledky, posuzování rozhodčích bývá značně individuální, a i pes ověnčený mnoha tituly nemusí splňovat naše představy o standardní KK.

Žádoucí povahové vlastnosti pro nás jsou: vyrovnanost, sebejistý projev, odolnost vůči stresu, ochota spolupráce, snadná motivace hrou či pamlsky, radostný projev vůči lidem, neagresivita vůči jiným psům. Vítané jsou vlohy pro pasení.
Žádoucí stavba těla je pro nás - pokud možno výborné úhlení, rovná hřbetní linie, dlouhý krk, dlouhý ocas, ideálně přirozeně klopené ucho, hluboký hrudník a silná kostra. Ne vždy je možné najít pár, kde budou mít oba rodiče všechny tyto vlastnosti v perfektní kvalitě, ale snahou je získat vybraným spojením žádoucí vlastnosti u potomků.

Nabízíme i možnost spolumajitelství námi odchovaných štěňátek, případně importovaných zvířat.

Veškeré další informace k našim štěňátkům naleznete zde, případně se neváhejte ozvat s dalšími dotazy.


Vznik jména naší chovatelské stanice FCI.

Když jsem na podzim 2006 přemýšlela, jaký prefix ponesou naše budoucí štěňátka, věděla jsem, že to musí být krátké, výstižné, snadno vyslovitelné i pro zahraniční chovatele, a musí to nějak souviset s našimi pejsky. V tu dobu byly v naší smečce 3 krátkosrsté kolie - Egret, Nelson a Yari. Nakonec po různých kombinacích vyhrála přesmyčka GRENAY, z každého jména jsem použila dvě písmenka - eGRet, NElson, YAri. Na ČMKU i FCI náš návrh přijali a tak naše štěňátka ponesou jméno Grenay.


Náš chovatelský cíl.

Chov psů je velice náročný koníček. Jeho úspěšnost je otázkou znalostí, zkušeností, instinktu a štěstí. My jsme zatím na začátku a tak si klademe svůj chovatelský cíl teprve před sebe. Mým vysněným cílem je chovat krátkosrstky všech tří barevných variací, s důrazem na správnou stavbu těla a typickou povahu. Samozřejmostí je snaha o co nejzdravější chov jak z hlediska stavby těla, fyzického zdraví, tak sledovaných nemocí jako je CEA, PRA, MDR1. Ráda bych u svých odchovů viděla typickou přátelskou povahu s ochotou pro jakoukoli srandu, kterou jejich páníčci vymyslí. Samozřejmě by mne potěšilo, kdyby naše odchovy byly úspěšné i na výstavách a také bych byla ráda, kdyby aspoň někteří z našich odchovanců dál nesli vlajku pasoucích KK. Ale hlavním by mělo být jejich využití jako téměř dokonalých rodinných psů. Ale to jsou vše ideály, skutečnost může být jiná. To vše uvidíme za pár letOptimalizováno pro Internet Explorer a Mozilu Firefox